20 Najlepszych Plaż w Turcji

Wakacje na plaży w Turcji są często synonimem (przeważnie) Brytyjscy turyści zajmujące wiersz po wierszu leżakami, hałaśliwy klubowych nocy i drogich ośrodkach all-inclusive. Jednak za pomocą transportu publicznego lub własnego samochodu, można dostać się do jednych z najlepszych plaż w Turcji w żadnym momencie. Poznaj dureń żółwie jaja, którzy chowają się w chronionych piaskach CIralI lub uciec z przystani turystycznej Bodrum - ulubione miejsce w Turcji wakacje nad morzem - i znaleźć zaciszne zatoczki tylko w dół wybrzeża.

İztuzu, Dalyan

Żółwie i turystyka współistnieć na chronionym 4.5km twardych opakowaniach piaszczystej plaży Iztuzu. Utwory wyłaniające się z morza są widoczne na piasku w czerwcu i lipcu, gdzie żółwie przeciągnięciu się na ląd, aby złożyć jaja, a bagna za plaży są często żyje z innych dzikich zwierząt też. Choć brak cienia jest często problem na tej plaży, dno morskie łagodnie opadające uspokaja wzburzone wody, dzięki czemu Iztuzu doskonała dla dzieci.

Kaputaş - Kalkan

Głęboki kanion zwany Kaputas Gorge tnie powrotem na klifach w pięknej nadmorskiej drodze do Kas, niespełna 6 km, z Kalkan. Kilka kroków od parkingu przydrożnego prowadzą w dół do plaży, 150m Kaputas przestrzeń żwirowych i blond piasku. Kaputas służył jako tło dla niezliczonych pędów TV ogłoszeniowych, oraz, o ile nastąpiła południowym burza, woda jest krystaliczna.

Gizli Plaz - Gökçeada

Jest to ostatni plaży wzdłuż wybrzeża Gökçeada. 3 km na zachód od małego portu rybackiego. Ugurlu Nie ma żadnych udogodnień, ale drobny piasek i sosnowego gaj tło zrobić to warto i relaks przystanek.

Ölüdeniz

Nazwany wielu gatunków, które w czasie trzepotania o odpowiednich porach, plaża Dolina Motyli, dostać łodzią z Ölüdeniz lub skalistej ścieżce prowadzącej od drogi, ma złote piaski i jest wspierany przez piękny kanion wapienia właśnie w głąb lądu.

Alaçatı - Çeşme

Unikalnych warunki do uprawiania windsurfingu i kiteboarding, udaj się na długości 300m, piaszczystej plaży, w odległości 4 km na południe od Alaçatı, jednej z najbardziej eleganckich lokalizacjach na wybrzeżu Morza Egejskiego. Silna, niezawodna "Meltemi" wiatr w połączeniu z płytkiej wodzie i braku fal, czyni to zatoka idealny dla osób uczących się.

Foça - İzmir

Niektóre doskonałe plaże rozsianych wzdłuż malowniczego 20km drogi, która oddziela od Yeni Foça Foça. Jednakże, są one dostępne jedynie pieszo lub wnoszenia opłat do kempingów, które są ich właścicielami. Najlepszy piasek jest w samochód kamping (po 10 km), ale 700m przed tym, ścieżki poboczu drogi prowadzą w dół spod niektórych linii energetycznych wysokiego napięcia do kolejnych sielankowych zatoczek przeciwnych wysepce.

Kleopatra Plaz

Od sportów wodnych, w tym parasailing i banana żeglarstwo, do działań, takich jak gokart i pokazy lwów morskich, plaża Kleopatra ma to wszystko. Jest to najbardziej popularna plaża w okolicy, pokryte mnóstwem barów, restauracji i sklepów z pamiątkami, jak również salony tatuażu.

Phalesis - Antalya

Kierując się na północ od Olympos, jest skąpe pretekstem do zatrzymania przed Antalya - ale starożytnych Phaselis, z jego wspaniałych możliwości pływackich, z pewnością skusi cię od głównej drogi. Ruiny Phaselis flankują trzy małe zatoczki, zapewniając szerokie możliwości kontemplować zabytki antyczne, leżąc na plaży. Naturalne piękno czystego morza sprawia, że do satysfakcjonującej pół-dniowej wycieczce - przynieść piknik, jeśli nie masz ochoty na parkingu przekąska karawany

Karasu

Najczęściej odwiedzaną część nieograniczonego strefie Dilek Parku Narodowego ma cztery dobre, ale często windswept, plaże. Najładniejsza z nich wszystkich jest Karasu, zaledwie 700m odcinek żwiru, idealny do pływania. Stojak na morzu przez wystarczająco długi czas, a ryby będą skubać na palcach.

Kıyıköy

Belediye Plaji jest długi odcinek piaszczystej plaży, który jest wspierany przez niskie klify sączący się ze skamieniałościami. Niestety, w sezonie letnim, śmieci wczasowiczów 'i półtrwałe namioty może nęka ten piękny krajobraz, ale z własnego transportu, kierując się na północ, jeszcze kilka prawie puste plaże - jedne z najpiękniejszych i niezabudowanej w Turcji - leżą w zasięgu ręki.

Lara - Antalya

Western Beach Antalyi, Konyaatı teraz spruced górę, w końcu zaczynają żyć do jego dramatycznej sytuacji między klifami Antalya i górach Beydağları. Gont, zamiast piasku, jest czyste i dobrze utrzymane. Jednak dla drobnego piasku na plaży głowy Lara, 10 km południowo-wschodniej części Antalyi autobusem, którego długie, delikatne fale dokonać na kilka świetnych miejsc kąpielowych.

Palamut - Datça

9 km od wybrzeża surowca drogi, która łączy Medusa Buku z Palamut Buku sprawia tricky perspektywę bez własnego transportu, ale jest warte wysiłku, ponieważ Stark ustawienie jest równoważona przez kilometrowej plaży drobnymi kamykami, docierane przez energiczny czystą wodą , z wysepki na morzu.

Bozcaada

Siedząc pod łagodnie pofałdowany wsi Bozcaada istnieje kilka dobrych plaż, najbardziej rozwinięty jest Ayazma, który oferuje wodnych i leżaków. Następnego Bay West, Sulubahçe, ma dobrą szeroki piasek, ale nie ma parkingu, ale na najlepsze plaże udać się do zacisznej, piaszczystej zatoczki Beylik lub Akvaryum zatoce, schowany krajobrazowym z jednej strony przylądka Mermer Burnu.

Aydıncık - Gökçeada

Prawdopodobnie najlepszy (i najbliżej) kilku południowych plaż wybrzeża, tylko 10 km od miasta, ta plaża jest 1500m od słodkich blond piasek, docierane przez ciepłe, dziewiczy wody. Jezioro sól prostu śródlądowych jest ważnym siedliskiem dla ptaków migrujących, szczególnie flamingów, a cały obszar jest podobno terenie rezerwatu przyrody - choć ani nie zapobiega rozwojowi turystycznej ani zniechęcony bałkańskie turyści z tarzają się w linii brzegowej czarnym błocie, mówi się, że właściwości lecznicze

Pamucak - Kuşadası

Głównym atrakcyjność tej części wybrzeża Morza Egejskiego jest Posse plaż, które Fringe miasto Kusadasi. Najlepsza plaża w tej całej okolicy, 15 km na północ od miasta i dojechać minibusem, jest Pamucak plaży - jednak pamiętać, że morze może być szorstka w wietrzne dni.

Patara, Xanthos

Patara porządku piaszczystej plaży plasuje się jednym z najdłuższych ciągłych pasm w basenie Morza Śródziemnego: mierzy 9 km od drogi dojazdowej do ujścia ESEN Cayi, a potem jeszcze 6 km do końca. W sezonie w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do plaży robi się tłoczno, ale chodzenie zachód obok wydm przynosi Ci mnóstwo pojedynczych plam. Wiosną i jesienią czynny jest wspaniałe, ale w lecie odsłonięta linii brzegowej można panierowane przez fale ciała-surfable.

Çıralı

To bardzo sympatyczni ośrodek, owiana gajów cytrusowych, znajduje się na wąskiej równinie między górami i długi, kręty 3 km-długa plaża kamienista. Jest możliwe, aby spacerem wzdłuż plaży do ruin starożytnego Olympos, jak i dłuższych wycieczek na Lycian Way, który przeciera się przez osady. Fakt, że CIralI jest chroniony przez różne jednostki tureckie z wyjątkowej ekologii pozwoliło zagrożone dureń i zielone żółwie morskie, aby kontynuować złożeniu jaj tutaj - tak nie wykopać, ściółka lub nocturnally oświetlania plaży podczas letniego sezonu gniazdowania.

Kargı - Bodrum

Można śmiało powiedzieć, że nadmorskiego kurortu Bodrum ma pewną reputację, ale jego południowym skrzydle posiada kilka fantastycznych plaż. Plaża Kargı, nieco ciszej niż inne plaże w okolicy, które są zatłoczone przez (w większości) brytyjskich turystów i pokryte hałaśliwych klubów i barów, jest piaszczysta i łagodnie opadający, pomijane przez wszechobecnych willi i garstki restauracji rybnych. Następnego dnia zatoka, Bağla wydaje odwlekania-początkowo - wytrwali i znajdziesz niektóre z najbardziej miękkie piasku na półwyspie.

Akliman - Sinop

Na wybrzeżu Morza Czarnego w północnej Turcji, ta plaża jest w porządku pas białego piasku wspierane przez lasy sosnowe i miejsca piknikowe i jest mniej uczęszczany niż inne plaże - jednak nieprzewidywalne prądy może sprawić, pływanie niebezpieczne tutaj.

Powiązane Posty

O Turcji

Historyczne miasta w Turcji położone są wzdłuż dawnych szlaków handlowych, Szlaku Jedwabnego i Szlaku Przypraw.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury