Oto jego Top 16 doświadczenia z podróży

Nasze pierwsze kilka godzin w regionie Morza Czarnego wydano jazdy w góry. Cała jazda była niezwykle malownicza, więc trudno było uzyskać nawet kilka mil pomiędzy przystankami.


Wędrówka wśród ośnieżonych szczytów

Nie spodziewałem się wędrówki po śniegu na mojej wizyty w Turcji, ale w regionie Morza Czarnego otrzymał śniegu pierwszego sezonu, kiedy byłem tam. Śnieg okazał gór do winter wonderland.


Relaks z herbatą

Region Morza Czarnego Turcji słynie z herbaty w rzeczywistości prawie wszystkie herbaty produkowanej i zużywanej w kraju pochodzi stąd.


Przekraczanie kamienne mosty nad rzekami pędzących

Ja straciłem liczby małych mostów natrafiliśmy jak pojechaliśmy przez region. Wiele wyglądał jak ten, zakrzywione w wysokim łukiem nad wodą


Pobyt w małych górskich miejscowościach, takich jak ten

Górzysty region Morza Czarnego jest usiany miasteczek jak Ayder (górskim ośrodku w prowincji Rize), z których wiele przypomniał mi wsi w Alpach szwajcarskich.


Oglądając "City" światła świecą na tle górskich krajobrazów

To był widok z mojego pokoju pensjonat w Ayder. Góry pod warunkiem piękny tło dla świateł miasta.


Zwiedzając zamek górskim

Podczas gdy w Ayder, odwiedziliśmy pobliski zamek Zilkale, jeden z serii fortyfikacji, które kiedyś strzeżone przejście Jedwabnym Szlakiem przez Turcję.


Widząc miast wbudowane w górskich

Po prostu nie spodziewałem się zobaczyć takie bujne, górzysty teren na mój wyjazd do Turcji, z miastami wspina się na zbocza. krętych dróg regionu i zmiany elewacji sprawiają, że jazda tutaj unikalne doświadczenie.


Napotykając odległych jezior

Odwiedziliśmy kilka jezior podczas naszej podróży, wspaniałych miejsc do wypoczynku i cieszyć się naturalnej scenerii.


Brodzik górskiego jeziora

Karagol (co można przetłumaczyć jako "czarnego jeziora"), znajduje się w prowincji Artvin, okazała się niezwykle spokojna i refleksyjna


Cieszący się tradycyjny posiłek z widokiem

Pierwsze spróbować tradycyjnej kuchni Morza Czarnego było niesamowite, ale często było ustawienie posiłku, które złożyły doświadczenia.


Oglądając rolkę mgły poprzez

Mgła była obfita w czasie naszej wizyty, i to tylko te obszary górskie wykonane piękniejsze. Oglądając go toczyć przez doliny, na zmianę pokrycia i ujawniając szczyty górskie, łatwo było skręcić kontemplacyjne i czuję ogromną wdzięczność za możliwość bycia w tym krajobrazie.


Zatrzymując się w przydrożnych wodospadów

Ten region Turcji jest domem dla niezliczonych wodospadów. Jeden napęd zrobiliśmy zabrał nas przez kilka, które opadały na drogę.


Pierwsze nasączone mostem nad wodospadem

Wędrowaliśmy do wodospadu zwanego Mençuna Şelalesi, który ma most łączący go. Można zobaczyć małą kroplę w tym zdjęciu, ale nie było jeszcze pięć razy jego wysokość tylko z ramki po lewej stronie.


Zwiedzania okolicy samochodem

Jest dużo użytków rolnych w regionie Morza Czarnego w Turcji. Kiedy jechaliśmy przez wieś, doszliśmy na wielu scenach duszpasterskich, takich jak ten. Jest to wielki kraj road-trip.

Powiązane Posty

O Turcji

Historyczne miasta w Turcji położone są wzdłuż dawnych szlaków handlowych, Szlaku Jedwabnego i Szlaku Przypraw.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury