48 godzin Stambuł 24 do zdjęć

Błękitny Meczet (Sultan Ahmet Camii w turecki) jest zdecydowanie jednym z miejsc, które trzeba zobaczyć, niezależnie od tego, ile czasu masz w mieście. Z sześcioma minaretami dominuje panoramę Stambułu, jest to jeden charakterystyczny struktura trudno przeoczyć.


Wewnątrz Błękitny Meczet

Wnętrze Błękitny Meczet ujawnia prawdę o swoim nickiem. Upewnij się, że spędzają dużo czasu, aby naprawdę wziąć w piękno i ogrom miejsca-i tych wszystkich skomplikowanych niebieskie płytki zdobiące wnętrze.


Cysterna Bazyliki

Tylko w dół ulicy od Błękitny Meczet Cysterna Bazyliki, jest "zatopiony pałac", która znajduje się pod powierzchnią ulic Stambułu. Wybudowany w 3. i 4. stuleci jako centrum handlowe, to później repurposed jako część systemu filtracji wody.


Głowa Meduzy, Cysterna Bazyliki

W cysternie, można również zobaczyć pomnik głową Meduzy. Mówi się, że to jest do góry nogami, aby anulować na siłę jej spojrzeniem ... ale potem znowu, jest to również powiedział, że to było po prostu obrócić, aby dopasować przestrzeń kolumnie powyżej. Chyba będziesz musiał dać meduzy spojrzeniem i decydować o sobie.


Hagia Sophia

Kolejny z najbardziej imponujących budowli znanych i Stambułu, Hagia Sophia był kiedyś kościół chrześcijański, ale został przekształcony w meczet w roku 1453 pod sułtana Mehmeda II. Wystarczy rzut kamieniem od Błękitnego Meczetu, to pary ładnie z tym ostatnim dominować w panoramie starego Stambułu.


Wewnątrz Hagia Sophia

Spacer po Hagia Sophia opuszczę cię bardzo blisko tchu-wielkości, szczegóły mozaiki, to na pewno dostaliśmy poczucie piękna małżeństwa stylu wschodniego i zachodniego.


Desis mozaika w Hagia Sophia

Należy wspomnieć, jak piękne mozaiki są? Desis jest jednym z tych niesamowitych kawałków trzeba zobaczyć. Pochodzący z około 1261 roku, to został oddany z okazji powrotu do prawosławia.


Patrząc na Błękitny Meczet z Hagia Sophia

Nie zapomnij zabrać kij selfie! Dobra wiadomość: w prawie każdym rogu w Stambule, ktoś jest gotów sprzedać tego akcesorium must-have. Będzie się przydać, jak widać, na każdym kroku są zdumiewające się obrazów, takich jak ten na Błękitny Meczet z okna na piętrze w Hagia Sophia


Hagia Sophia

Wielobarwny marmuru i mozaiki ścian Hagia Sophia rozciągają się aż do potężnego głównego skarbca, który po raz pierwszy zbudowany, był największy, najwyższy i najbardziej imponująca kopuła w Bizancjum..


Wnętrze Hagia Sophia

Szczegóły dotyczące Hagia Sophia może masz chodzą miejscu przez kilka dni. Nawet otwory drzwiowe na swojej drodze masz stoi w swoich utworach.


Scena ulicy w Stambule

Na ulicach Stambułu są mieszanką nowoczesnych i starych budynków, z których oba oferują mnóstwo możliwości, aby kupić pyszne jedzenie z ulicy i lokalne wyroby.


Zakupy w Stambule

Zakupy w Stambule jest bogaty; małych sklepów i sprzedawców witają cię za każdym rogiem. Od osmańskich antyków do biodra tureckiej marki Mavi, to wszystko tutaj.


Przeprawa przez wodę

Upewnij się, że lista obejmuje przejście wiadro Istanbul Golden Horn na wycieczkę nad dzielnicy Karaköy. Ta część Stambułu jest jednym z najgorętszych obszarów miejskich, i nadal rośnie z nowymi sklepami, barami dachu i butików.


Galata Tower

Galata Tower to kolejna ikona Przychodzą Istanbul go znaleźć w tętniącym życiem dzielnicy Karaköy / Galata. Zbudowany w 1348 roku, był to najwyższy budynek w mieście od wielu stuleci. Głowa do góry o niezrównanym widokiem metropolii.


Siadając do tureckiej herbaty

Popołudniowa przerwa na jakiejś tureckiej herbaty jest koniecznością. Gdziekolwiek jesteś, znajdziesz ludzi siadając do Cay . W rzeczywistości, Turcja ma najwyższe roczne zużycie na mieszkańca herbaty na świecie.


Istanbul kota

Stambuł jest sen kochanka kota. Na każdym kroku, jesteś prawdopodobnie znaleźć przyjazną kotów ocieranie się ciebie.


Złoty Róg

Codzienne spacery nad wodą było punktem kulminacyjnym mojej podróży. Trwała przez pięć mostów, Golden Horn to główny wlot Bosforu w Stambule. Jest on także znany ze swej nowoczesnej tureckiej Imieniny Halič .


Balat

Kolorowe Balat to tradycyjna żydowska dzielnica Stambułu. Jej lodziarnie-kolorowe budynki przytulić tak strome wzgórza niemal poczuć się jak jesteś w San Francisco..


kolorowe Balat

Lepiej być w formie, aby na swojej drodze ulicach Balat. Up-and-coming powiat design, wycieczki po okolicy były głównym wydarzeniem jesienią ubiegłego roku w Stambule Biennale Projektowania.


Spice Bazaar

Stambuł jest domem dla Grand Bazaar, jednego z najstarszych i najbardziej ekspansywnych objętych rynków na świecie, ale nie jest to jedyna gra w mieście. Witamy w Spice Bazaar, w dzielnicy Eminönü..


Towar na sprzedaż

Wystarczy niewielki asortyment rzeczy będzie można natknąć się podczas zakupów w okolicach Spice Bazaar. Jeśli nauczyliśmy się sztuki negocjacji, to będzie się przydać tutaj. Dostaniesz lepsze ceny dalszy na bazarze venture.


Jak Spice Bazaar dostaje swoją nazwę

Przyprawy, słodycze, orzechy i suszone owoce można je znaleźć w Spice Bazaar.


Sprzedawca w Spice Bazaar

Oczywiście, jest to znacznie więcej niż tylko przypraw.


buty Bazar

Buty każdego odcienia można kupić tutaj. Inne popularne kupuje należą dywany i kilimy (dywany tkane gobeliny), wyroby skórzane, tekstylia, antyków i biżuterii.

Powiązane Posty

O Turcji

Historyczne miasta w Turcji położone są wzdłuż dawnych szlaków handlowych, Szlaku Jedwabnego i Szlaku Przypraw.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury