Najlepiej oceniane atrakcje Turystyczne w Turcji

Pakowane po brzegi zabytków pozostawionych z parady zdobywców i obdarzony showcase scenerii, która nigdy nie zawiodła, Turcja jest olśniewające miejsce, które leży na granicy Azji i Europy. Jego żywe kultury, znany kuchni i wow ogromna historia wszystkich, którzy zaryzykować tutaj, a jego wspaniałe krajobrazy - od słońca nasączone Morza Śródziemnego do potężnych gór i suchych stepowy - są atrakcją samą w sobie. Czy chcesz lap się z bizantyjskiej i tureckiej chwał Stambule na city break, leniuchować na plaży, zagłębić się w historię wędrówki poprzez ruiny takich jak Efezu lub zobaczyć niektóre z najbardziej surrealistycznych panoram w Pamukkale i Kapadocji, kraj ten ma atrakcji w bród

Aya Sofya

Znany jako jeden z najpiękniejszych budynków w świecie, porywającego bizantyjski chwała Zofii Muzeum Hagia Sophia (Aya) jest nie tylko najwyższej zwiedzanie atrakcji Stambułu, ale także jednym z najlepszych miejsc w Turcji. Zróżnicowanie część jej zewnętrznej jest otoczona przez delikatne minaretów dodany po podboju osmańskiego, natomiast obfite i nieprzenikniony freski wnętrze jest doskonałym przypomnieniem o potędze i władzy starego Konstantynopola.

Ephesus

Nie można pominąć, potężny ruiny Efezu jest miastem ogromnych pomników i dróg marmurowe-kolumnowym. Jednym z najbardziej kompletne, wciąż stojąc miast rzymskich, jest to miejsce, aby doświadczyć tego, co życie musi być jak w czasie złotego wieku Cesarstwa Rzymskiego.

Cappadocia

Surrealistyczne swooping doliny skalne Kapadocji są marzeniem każdego fotografa. grzbiety Cliff i grzbiety wzgórz są domem dla falujący panoramy fal podobnych skał lub zwariowanych kształcie wieżyczek, które zostały utworzone przez tysiąclecia działania wiatru i wody. A jeśli nie masz ochoty na wędrówki dla widoków, jest to jeden z najlepszych na świecie miejsc do wziąć gorącą przejażdżkę balonem powietrza. Jeśli lunarscape nie wystarczy, aby zachęcić was, położone w tych dolinach są freski rock cięcie kościoły Bizancjum, kiedy obszar ten był ważnym wcześnie strona chrześcijańska.

Topkapı Palace

Wizyta w Pałacu Topkapi prowadzi cię w fantastyczny, bogaty świat sułtanów. To właśnie stąd, że przywódcy osmańskiego Era wykute imperium, które rozciągają się do Europy iw dół na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce. Wnętrza z ich decadently żywiołowy kafli i wyjątkowym wystrojem klejnotami są niezapomnianym peek do zaplecza politycznego Ottomans.

Pamukkale

Jednym z najbardziej znanych naturalnych cudów Turcji Pure White trawertyn tarasy Pamukkale kaskadowo w dół stoku wygląda jak pole out-of-place śniegu pośród zieleni. Chociaż trawertyny sami są punktem wycieczki do Turcji, rozległe bi ruiny rzymskiego Hierapolis leżą na górze tej kalcyt wzgórzu zapewniając kolejny powód do odwiedzenia.

Sumela Monastery

Dzięki przepięknej samotnego, zbudowany na klifie, Klasztor Sumela jest atrakcją dla turystów wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Wędrując wokół tego opuszczonego kompleksu religijnego, z jego wnętrza kościoła zapchane żywych fresków jest koniecznością dla każdego, kto sprawia, że długa podróż do regionu północno-wschodniej Turcji.

Mount Nemrut

Ten kopiec grobowy rozproszone z rozbitych pozostałościami po olbrzymich rzeźb, które go strzeżonych, musi być najbardziej osobliwe stanowisko archeologiczne w Turcji. Olbrzymie ciało mniej kamienne głowy dawno zapomnianych bogów gapić się ze szczytu Nemrut oddające niesamowity klimat nad jałową szczycie góry.

Ani Ruins

Opuszczonych budynków potężnego miasta Jedwabnego Szlaku Ani siedzieć opuszczonych na równinach w pobliżu nowoczesnego granicy Turcji z Armenią. Po stolicy ormiańskiej, Ani złota era dobiegła końca w 14 wieku po najazdów mongolskich, trzęsienia ziemi i zniszczenia szlaku handlowym tussling wszystko odegrało swoją rolę w upadku miasta. Piękne czerwone ceglane budynki wciąż rozpadające dala wśród stepowych traw ma hipnotyzujący wpływ na wszystkich, którzy odwiedzają. Nie przegap Kościół Odkupiciela lub kościoła św Gregory z ich skomplikowaną kamiennym murze i fresk pozostałości nadal widoczne.

Aspendos

Na południe od Antalyi, szczęka opada większość Aspendos 'Roman Teatru obchodzi pompą i uroczystości Marka Aureliusza "reguły. Uznaje się najwspanialsze przeżycie przykładem klasycznego teatru światowego, jest to jedno z miejsc w starożytności gwiazdy.

Yacht cruising on the Mediterranean

Turcji wybrzeża Morza Śródziemnego ma ruiny bród i wiele do zrobienia, ale dla wielu ludzi w tym wszystkim chodzi w promieniach słońca, podziwiając wspaniałe widoki wybrzeża. Rejs na jachcie jest numerem jeden działalność dla odwiedzających Bodrum, Fethiye. Strome stoki leśne odzianych, ukryte zatoczki sportowych maleńkie białe piaszczyste plaże i setki rozrzuconych wysp są idealnym miejscem do odkrywania drogą morską. Nawet zagorzali szczury lądowe będą pod wrażeniem.

Pergamum

Turcja ma mnóstwo ruin grecko-rzymskich, ale nikt nie może być tak umieszczona, jak romantycznie starożytnego Pergamonu. Po powrocie do domu do jednego z najważniejszych bibliotek starożytnego świata, w Pergamonie resztki pozostałe świątynia obecnie przewodniczy dramatycznie całym wzgórzu.

Ölüdeniz

Niemożliwie turkusowo-niebieskie wody. Zielonych lasów zawalić urwiska do piaszczystej plaży. Zadaszony wlot Ölüdeniz, zaledwie kilka minut drogi od Fethiye, jest najbardziej znana plaża Turcji i dekoracje, które równie dobrze może spadły po dokładnym pocztówkowego, to łatwo zrozumieć, dlaczego jego popularność nie słabnie. Jeśli plaża dostaje zatłoczone, że nadszedł czas, aby wziąć się w przestworza i przeżyć wspaniałe widoki podnośniki drodze Tandem paragliding nurkowanie off szczycie potężnego Babadaǧ szczytów wznoszących się za brzeg. Oh, my nie wspominając, że Ölüdeniz jest jednym z najlepszych na świecie miejsc paralotniowych?

Powiązane Posty

O Turcji

Historyczne miasta w Turcji położone są wzdłuż dawnych szlaków handlowych, Szlaku Jedwabnego i Szlaku Przypraw.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury