Najlepiej oceniane atrakcje w Selçuk i Efez

Starożytne miasto Efez jest główną atrakcją turystyczną w Turcji, a wysoko na liście każdego podróżnego rzeczy do zobaczenia. Jego olśniewające marmurowe-kolumnowy świątynie i colonnaded ulice są marzeniem każdego miłośnikiem historii użytkownika. Jest dużo więcej do zrobienia w tej okolicy po zakończeniu wędrówki przez ruiny. Efez położony na obrzeżach tętniącego życiem miasta Selçuk, który od dawna ulubionym przystankiem dla niezależnych podróżników. Z zamku, doskonałe muzeum, bizantyjskiej bazyliki i rzymski akwedukt z systemem prosto przez centrum miasta, małe miasta mogą zostać przysłonięte przez mamut ruin obok, lecz ma wiele do zaoferowania tym, którzy zdecydują się spędzić kilka dni tutaj

Ephesus

Efez jest jedną z głównych atrakcji turystycznych w Turcji. Ten rozległy i piękny grecko-rzymskiego miasta był kiedyś domem dla 250.000 ludzi i wspaniałych zabytków, które pozostają wskazują że jest to żywe i bogate metropolię. Podobno założona przez księcia Androcles Jońskiego w 10. wieku pne, Efez był nie tylko centrum handlowym, ale to świetny ośrodek pielgrzymkowy w świątyni Artemidy zbudowany w kulcie bogini matki. W czasach rzymskich miasto nadal oślepiać i dopiero po Gotów zniszczył miasto w AD 263, że jego znaczenie zaczęło słabnąć. Nie przegap mamuta biblioteki (3 co do wielkości w świecie starożytnym), dobrze zachowany teatr i Świątynię Hadriana.

Ephesus Museum

Po zakończeniu wizyty w Efezie, prosto na ten genialny muzeum. Jedne z najlepszych znalezisk od starożytnego miasta są na wystawie w tym znakomicie rzeźbionego posągu Artemidy słynącego z wielu piersiach przedstawieniem bogini. Gladiator pokoju, z eksponatów znalezisk z wykopalisk gladiatora cmentarza, to również warto z tablicami informacyjnymi, które wyjaśniają życie gladiatorem w złote dni miasta.

Basilica of St John

Ten cytadela-jak bazylika raz zajmował całą szerokość wzgórzu znajduje się on i zajęła z Hagia Sofia w Konstantynopolu (obecnie Aya Sofya) jako jeden z największych kościołów w Bizancjum. Według tradycji grób św Jana Ewangelisty znajduje się pod kościołem. Oryginalnie mauzoleum z kopulastym dachem ponoszonych na czterech kolumnach została zbudowana nad grobem, ale cesarza Justyniana zastąpić ten prosty pomnik z trójnawowa bazylika na planie krzyża łacińskiego, chluby sześć dachy w kształcie kopuły. Łącznie z soboty na zachodnim krańcu, a dziedzińcem arkadowym, bazylika była 130 m długości i 40 m szerokości. Po Seldżukowie schwytany Efezu w 1130 roku kościół został przekształcony w meczet, a później służył jako bazar, dopóki nie został ostatecznie zniszczony przez trzęsienie ziemi. Chociaż tylko częściowo odrestaurowane ruiny bazyliki, które pozostają dają dobre wyobrażenie o niesamowitej wielkości oryginalnego budynku.

Temple of Artemis

Tylko jedna samotna kolumna (zwieńczone gnieździe bocianim) to wszystko, co pozostało ze świątyni Artemidy, niegdyś jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Wykopaliska prowadzone przez archeologa JT Wood tu pokazał, że strona została pierwotnie zajmowane przez platformę kamień na którym obraz kult bogini stała, a pod spodem były pomieszczenia, w których wota zostały przedstawione. Znany gigantyczna marmuru świątynia siedmiu cudów sławy został zbudowany w 6 wieku pne i chwalił oszałamiającą 127 kolumn. Chociaż zniszczona przez pożar i inne klęski całej przestrzeni wieków, to był dwukrotnie odrestaurowany i przebudowany, zanim w końcu spada do stanu kompletnej dilapidation w epoce bizantyjskiej, kiedy jego kamienie zaczęły być wykorzystywane jako kamieniołomu dla materiałów budowlanych, w tym Hagia Sophia w Konstantynopolu (obecnie Aya Sofya), gdzie niektóre z jego płyt marmurowych kolumn i mogą być nadal widoczne.

Maryja

Znajduje się 8 km od Efezu, nad Meryemana jest główną atrakcją turystyczną i ma ciekawą historię. Tradycja głosi, że Maryja wyruszył do Efezu z St John, a mówi się, że zmarł tutaj. Głównymi Budynek pochodzi z epoki bizantyjskiej (6 wieku), ale jej związek z NMP rozpoczęły się dopiero w 19 wieku po widzeniach niemieckiej zakonnicy, Katharina Emmerich, który dał dokładny opis sytuacji i wygląd domu w Efezie w która twierdziła Dziewica żył i umarł. W 1891 roku, na podstawie tego tytułu, francuski ksiądz odkrył ruiny małego kościoła, który najwidoczniej należał do klasztoru, a to jest teraz czczony jako dom Dziewicy. Kaplica tutaj jest mały i mieć świadomość, że strona staje się bardzo tłoczno z powodu wycieczek autobusowych. Jest mała, którzy chcą dobrze w miejscu, gdzie zwyczajowo krawat kawałek szmatki i pomyśl życzenie

Ayasuluk Fortress

Ayasuluk Twierdza znajduje się na wysokim wzgórzu nad Selçuk. Ta strona została uregulowana na wzgórzu od okresu neolitu, ale daty twierdzy z epoki bizantyjskiej i fortyfikacje zostały rozszerzone przez Seldżuków. Potężny mur otaczający miał 15 prostokątne wieże. W murach kilka resztki domów i mały meczet Seldżuków

İsa Bey Mosque (İsa Bey Camii)

Ta era Seldżuków meczet jest pięknym przykładem pięknej architektury 14 wieku. Jej wysokie ściany zewnętrzne otaczają duży dziedziniec arkadowy prowadzące do podwójnego kopułą sali modlitewnej. Duże kolumny czarnego granitu stosowanego w strukturze poddano recyklingowi od łaźni rzymskich. Nad głównym wejściem bogato stoi rozbudowana kaligrafii napis. Z dnia 10 stycznia 1375, identyfikuje Ali, syn Mushimish al-Dimashki jako architekt.

Roman Aqueduct

Przejazd przez centrum miasta Selçuk jest to częściowo zachowany rzymski akwedukt, tym bardziej o atrakcji turystycznej w tych dniach z powodu liczby bocianich gniazd zbudowanych na wierzchu.

Şirince

Słodka mała Şirince to obraz idealny wsi czerwonymi dachami domów z kamienia, że Kaskada w dół stoku wzgórza otoczonego gęstym lesie. Znajduje się 8 km od Selçuk, to był grecki wieś aż Ludności wymiany na początku 20 wieku, kiedy Turcy etniczne wahadłowo tutaj z Grecji, a następnie go przejął. Aż na wzgórzu jest kościół św Jana Chrzciciela, który ma pewne poważnie uszkodzonych powietrzu

Pamucak Beach

Gdy masz już swoje wypełnienie starożytnych ruin, to główny kawałek piasku, około 7 km od Selçuk, jest to miejsce, aby się zrelaksować i cieszyć się słońcem i pływanie. Pamucak może być bardzo zatłoczona w weekendy więc jeśli to możliwe zostawić opalanie na dzień powszedni.

Powiązane Posty

  • thumb1 Aspendos
  • thumb2 Bergama
  • thumb3 Çatalhöyük
  • thumb4 Efezie
  • thumb1 Hagia Sophia
  • thumb2 Laodikeia
  • thumb3 Muzeum
  • thumb3 Nemrut
  • thumb3 Selçuk
  • thumb3 Troy

O Turcji

Krajobraz Turcji jest zachwycający. Niczym kilkusetletni turecki dywan ukazuje wzory, które ukształtowały się przez stulecia.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury