Nemrut: gość Przewodnik

Szczyt Nemrut (2,150m) jest domem dla fascynującą kopca grobowego króla Antiocha I do tego Kommagena. Na szczycie rzeczywistej górskiego szczytu to 50 m wysokości sztuczny kopiec pogrzebu, pod którego grób Antiocha "jest ukryty gdzieś. Na szczycie kopca są spektakularne tarasy pełno pozostałości gigantycznych rzeźb, które kiedyś były majestatycznie kolejce do świętowania Antiocha 'własną chwałę i chwałę bogów

History

W dniach konkurującej rzymskich i Partów (perski) Empires, region ten znalazł się na granicy pomiędzy dwoma olbrzymimi rywalami. Dawniej częścią Imperium Rzymskiego, Kommageny i jego gubernator Mitrydates I ogłosiła niepodległość. Gdy Mithradates I zmarł w 64 roku pne, syn Antiocha I przejął koronę i zabrał niepodległość swojej małej Królestwa dalej, podpisując traktaty z Rzymu i Partów. Było to działania takie jak te, które doprowadziły Antiocha wierzyć Kommageny (i siebie), aby mieć większe znaczenie niż w rzeczywistości były i ostatecznie doprowadziło do jego upadku, kiedy został obalony przez Rzymian w 38 rpne

The Site

Najpełniejsze posągi są na wschodnim tarasie choć figury wszyscy stracili gigantyczne głowy, które teraz siedzą bezsensownie na ziemi obok ciał. Kolosalne figury bogów zmierzyć główny ołtarz. Obok orła i lwa reprezentacji grecko-perskie bóstwa są tu Zeus Oromasdes Hercules-Verethragna-Artagnes-Ares, Apollo-Mitra-Helios-Hermes i Kommageny-Tyche. Sam Antiocha I reprezentowany jest również tutaj. Posągi są obwarowane połamanymi reliefami przedstawiającymi Linage Antiocha. Po północnej stronie ulga pokazuje swoje Perski (ojcowski) przodków podczas gdy na północy ulga pokazuje swoje Seleucydów (matek) przodków.

West Terrace

Na zachodnim tarasie większość rzeźb są mniej dobrze zachowane, ale głowy nie ten sam los i są doskonale realistyczne i konserwowane. Tutaj można zobaczyć Lion Horoskop z jego motywy astralne symbolizujące deifikację Antiocha I przez metamorfozy króla do gwiazdy.

Powiązane Posty

  • thumb1 Aspendos
  • thumb2 Bergama
  • thumb3 Çatalhöyük
  • thumb4 Efezie
  • thumb1 Hagia Sophia
  • thumb2 Laodikeia
  • thumb3 Muzeum
  • thumb3 Nemrut
  • thumb3 Selçuk
  • thumb3 Troy

O Turcji

Krajobraz Turcji jest zachwycający. Niczym kilkusetletni turecki dywan ukazuje wzory, które ukształtowały się przez stulecia.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury