Laodikeia: Podręcznik użytkownika

Dalej Eskihisar (Stary Zamek) przez miejscowych, zrujnowanym miejscu starożytnego Laodikeia (lub Laodycei) został zbudowany na miejscu wcześniejszej osady znany początkowo jako Diospolis a później jako Rhoas. Laodikeia została założona przez Antiochos II Syrii (261-246 pne), który nazwał go imieniem swojej siostry Laodike. Część królestwa Pergamonu po traktacie Apameia w 188 pne miasto następnie przeszła w ręce Rzymian. Jej działalność handlowa, a zwłaszcza jego wełny i tekstylnym stało się jednym z najbogatszych miast w Azji Mniejszej, a po trzęsieniu ziemi w 60 rne zamożni obywatele byli w stanie odbudować miasto z własnych zasobów.

Archaeological

Laodikeia był siedzibą jednego z najstarszych wspólnot chrześcijańskich imperium rzymskiego i zaliczana jest do siedmiu Kościołów Azji (podano w Objawieniu 1: 11; 3, 14; Kol 4: 13ff). Po jej zdobyciu przez Seldżuków pod koniec 11 wieku, miasto spadł w ruinę, aw 13 wieku pozostali mieszkańcy opuszczone miejsce i przeniósł się do Ladik (współczesny Denizli).

The Site

Te skąpe pozostałości Laodikeia są rozrzucone falisty płaskowyż (1sq.km), który jest podzielony na trasie z Eskihisar do Goncali. Trzy bramy wpuszczona przez ściany i ruin starożytnego mostu są widoczne pod bramę Northwest. To brama do Efezu, potrójne łukowe i otoczona wieżami, była poświęcona cesarza Domicjana (AD 81-96). Od strony południowo-zachodniej stronie kilka budynków wybudowanych w ramach cesarza Wespazjana (69-79 ne), w tym stadionu (350x60m) i dużym budynku znanym jako Palati który był albo gimnazjum lub kąpieli-house. Akwedukt przynosząc wodę ze źródełka Bas Pinar (obok dawnych urzędów administracyjnych w Denizli) zakończył się 5 m wysokości wieży ciśnień, z której woda została przeznaczona do podziału między różnymi częściami miasta. W niewielkiej odległości poza murami miejskimi jest nekropolia.

Theatre

Na północnym wschodzie Odeon stoi na tarasie wzgórza. W środku wzgórza po lewej stronie znajdują się pozostałości rzymskiego nimfeum który został wydobyty w sezonie 1962/63 przez francuskich archeologów. Kwadratowy basen z wodą z półkolistym fontanną i liczby komór jest otoczony z dwóch stron filarach. Kompleks był później używany jako kaplica. W pobliżu szczątków większej Ionic świątyni można zobaczyć i na północno-wschodnim skraju płaskowyżu leżą gruzy dużego teatru. Dalej na północ znajduje się mniejsza i lepiej zachowany teatr. Akropol na północnym krańcu jest stosunkowo niewielka.

Powiązane Posty

  • thumb1 Aspendos
  • thumb2 Bergama
  • thumb3 Çatalhöyük
  • thumb4 Efezie
  • thumb1 Hagia Sophia
  • thumb2 Laodikeia
  • thumb3 Muzeum
  • thumb3 Nemrut
  • thumb3 Selçuk
  • thumb3 Troy

O Turcji

Krajobraz Turcji jest zachwycający. Niczym kilkusetletni turecki dywan ukazuje wzory, które ukształtowały się przez stulecia.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury