Starożytnego miasta Efezu: gość Przewodnik

Starożytne miasto Efez posiada obszerną historię, z których wiele można jeszcze zobaczyć i doceniane przez ruiny. Niektóre z nich są dobrze zachowane, inne wymagają trochę wyobraźni. Działka znajduje się w odległości 3 km od Selçuk i jest dość obszerna, więc goście powinni umożliwić mnóstwo czasu

History

W Carians i Lydians były najwcześniejsze mieszkańcy tego regionu i prawdopodobnie odpowiedzialny za pierwszy budynek gród, otwarty bezpośrednio do morza, na tej stronie. Od 11 roku pne Osada ta stała zhellenizowanym przez przybywających Jońskie Greków. Dzięki doskonałej sytuacji na wlocie cięcia w głąb ziemi - w końcu ważnym szlaku handlowym z wnętrza i na żyznej równinie - Efez rozwinął się kwitnącym miastem handlowym. W ramach cesarstwa rzymskiego (1. i 2. wne) miasto kontynuował swój dobrobyt jako stolica rzymskiej prowincji Azji i stał się największym miastem na wschodzie po Aleksandrii, o liczbie mieszkańców powyżej 200 tysięcy. Paweł głosił tu w jego drugiej podróży misyjnej, a później spędził trzy lata w Efezie. główny kościół miasta został później pw św Jana i podczas bizantyjskiej ery stał się jednym z największych ośrodków pielgrzymkowych Azji Mniejszej. W roku 263, kiedy Gotów zniszczył miasto na jednym z ich najazdy wypraw, to zwiastowało początek powolnego upadku miasta o znaczeniu Efezie 'i wielkość stopniowo zmniejszająca się ze względu na stały zamulenie jego portu. W chociaż 5 wieku, miasto było jeszcze wystarczająco ważne, aby być miejscem Rady Ekumenicznej trzecia (AD 431). Wychwytywanie i grabież Efezie przez Tamerlana Mongołów okazał się ostatni akt miasta. Następnie ostatnie resztki zachowanych miasta zostały zredukowane do ruin podczas gorzkich konfliktów pomiędzy Seldżuków i Turków.

The Site

Na zboczu wzgórza po lewej Efezie jest Gimnazjum Vedius (2nd wne). Widać resztki palestry (zapasy hol); duży prostokątny budynek z arkadowym dziedzińcem. Wschodniej części konstrukcji, zbudowany z cegły czynienia z marmuru, jest lepiej zachowana i pokazuje ciekawe szczegóły aranżacji wewnętrznej. Około 100 m na południe od Gimnazjum Vedius to stadion, który pochodzi z czasów Nerona (54-68 ne). Po południowej stronie szczebel miejsc siedzących dla widzów (ich kamienne ławki teraz brakuje) zostały wykute w zboczu. Na wschodnim krańcu półkolistego był arenę, które mogą być wyłączone z głównej części stadionu i używanych, w przypadku braku cyrku dla walk gladiatorów i walk między dzikimi zwierzętami. Pomiędzy Gimnazjum Vedius i stadionu marmurową-droga utwardzona biegł na wschód do Coressus Gate, z których niektóre szczątki przetrwać. 200 m wzdłuż drogi, która biegnie nowoczesnej południe od Gimnazjum Vedius, po lewej stronie, są pozostałości bizantyjskiej budynku. Wybitne cechy to duży pokój z półkolistych niszach od strony południowej i 50m długości apsed hali od strony zachodniej.

Square of Verulanus and Great Baths

Bezpośrednio na zachód od gimnazjum Theatre jest duży kompleks budynków, plan, co nie jest łatwe do odróżnienia. Najbliższe gimnazjum jest kwadratem Verulus, przestronny dziedziniec arkadowy na szkolenie zawodników, a poza tym jest Harbour Gymnasium, który pochodzi z wczesnego cesarstwa. Ten składał się z kilku budynków skupionych wokół centralnego dziedzińca. Na północy i południu stronach dziedzińca były dwa wspaniałe hale marmuru o wymiarach 16m x 32m z kolumnami i nisze na posągi. Natychmiast poza tym były Wielkie wanną lub Harbour Wanny, zbudowany w 2 wieku naszej ery i bogato przebudowany za panowania Konstantyna Wielkiego w 4. wieku

Great Theatre

Budowa Efezie "Teatrze Wielkim rozpoczęła się za panowania Klaudiusza (41-54 ne) i została zakończona w panowania Trajana (98-117 AD). Jest to szczególnie imponujące, zarówno dla jego wielkich rozmiarów i doskonałej stanu zachowania orkiestry i budynków teatralnych. To właśnie tutaj Paweł głosił przeciw kultem Artemidy i inveighed przeciwko cechu złotników odpowiedzialnych za jego sanktuariów. trzy poziomy przez 22 teatru z miejscami do siedzenia, podzielonych na sekcje o 12 klatkach schodowych, mógł pomieścić publiczność około 25.000. Jeśli wspiąć się na szczycie znajduje się piękny widok rozciągający się aż do Starego Portu. Były też schody prowadzące do tuneli górnych warstwach. Ściana etapem był pierwotnie trzy piętrowy i 18m wysoki, ale jest obecnie zachowały się jedynie do wysokości najniższej kondygnacji. Został on misternie przegubowy, z kolumnami, nisze na posągi i bogato zdobionymi gzymsami. W zachodniej ścianie tarasu jest hellenistyczny fontanna-dom w formie świątyni w antis, który pomimo swojego stanu zgubnych wyróżnia się jasnością i prostotą swojej struktury

Library of Celsus

W małym placu leżącego poniżej poziomu ulicy jest imponująca dwupiętrowy fasada Biblioteki Celsusa z jego dość zatłoczonych kolumn i wybitnych gzymsy, które zostały ponownie wzniesiony w 1970 roku przez austriackich archeologów. Sama biblioteka była pierwotnie trzypiętrowy wysokie i całkowicie czynienia z kolorowego marmuru. Wzdłuż tylnej ściany była seria prostokątnych niszach do przechowywania książek i pergaminowe zwoje. Poniżej centralnej niszy jest grób komorowy z sarkofagiem Titus Julius Celsus Polemaeanus, gubernatora prowincji Azji, na którego cześć jego syn zbudował bibliotekę na początku 2 wieku naszej ery

Street of the Curetes

Południowo Dolnej Agora ulicy wyłożonej marmurem, otoczony przez wielu imponujących budynkach użyteczności publicznej, w dalszym ciągu jako ulicy Curetes, wspinania się pod górę w kierunku górnej Agora. W miejscu, gdzie Ulica Curetes pochyla wschód są zasady o Propylaion, 2nd wne bramy, z której ulica, kontynuowana przez schodkową pasa, doprowadziło południe Mount Coressus. Po wschodniej stronie Propylaion jest Octagon, monumentalny grobowiec z ośmioboczną nadbudowę, otoczony kolumnadą korynckim, o kamiennej ławie, na kwadratowej podstawie marmurowej.Wyżej na zboczu wzgórza, można dojść do grupy budynków szeregowych, gdzie wykopaliska wykazały, piękne mozaiki. Po przeciwnej stronie ulicy jest dom, który zakłada się być burdel. Poza tym znajduje się mała świątynia, podobnie przywrócone, poprzez które pokazuje napis został poświęcony cesarza Hadriana (AD 117-38). Poza tym znajdują się pozostałości Łaźni Scholastyki, które kiedyś były wysokie imponujące siedem pięter. Pierwotnie zbudowany w 2 wieku naszej ery, zostały one odbudowane w okresie bizantyjskim przez chrześcijańskiej kobiety o imieniu Scholastyka.

Eastern Gymnasium

Bezpośrednio na północ od Bramy magnez są imponujące ruiny Gimnazjum Wschodniej. Podobnie jak w przypadku pozostałych trzech gimnazjum w Efezie, to jest duży prostokątny budynek z kilkoma wspaniałych salach i palestry. Ponieważ wiele posągi dziewcząt zostały znalezione na miejscu jest również znany jako gimnazjum dziewcząt.

Powiązane Posty

  • thumb1 Aspendos
  • thumb2 Bergama
  • thumb3 Çatalhöyük
  • thumb4 Efezie
  • thumb1 Hagia Sophia
  • thumb2 Laodikeia
  • thumb3 Muzeum
  • thumb3 Nemrut
  • thumb3 Selçuk
  • thumb3 Troy

O Turcji

Krajobraz Turcji jest zachwycający. Niczym kilkusetletni turecki dywan ukazuje wzory, które ukształtowały się przez stulecia.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury