8 Najlepiej Oceniane Atrakcje Turystyczne w Bergama a Północ Egejski

Region North Aegean może grać drugie skrzypce bardziej znanych Riwierze Tureckiej, ale co z tego obszaru brakuje w tłumie to więcej niż nadrabia z atrakcji turystycznych. Hellenistyczny chwała starożytnego Pergamonu (Bergama) jest głównym zwiedzanie remis, ale ukryte w górach i wzdłuż wybrzeża są setki innych monumentalnych ruin i pozostałości. Senne wioski w regionie to obraz idealny same w sobie. To gdzie Turcy przychodzą wziąć swoje letnie wakacje - w oryginalnie przepięknych nadmorskich miejscowości z domami pomalowanymi w pastelowych odcieniach. Oni nie mają pojęcia, dlaczego zagraniczni podróżujący spieszyć przeszłość tego regionu w ich drodze na południe albo. Ale oni są szczęśliwi, aby utrzymać na północy Morza Egejskiego w tajemnicy na chwilę dłużej.

1. Pergamum Acropolis area (Akropol)

Starożytni miejsce Pergamonu powinien wygrać nagrodę dla samego wspaniała lokalizacja. Toczenia całej stok 5 km od współczesnego miasta Bergamie (tam jest kolejka linowa, jeśli nie masz samochodu, a nie fantazyjne stromą wspinaczkę), obszar Akropol był kiedyś sercem potężnego hellenistycznego miasta. Najbardziej charakterystyczną cechą jest teatr 15000 Użytkowników, ustawione pod stromym stoku południowo-zachodniej części wzgórza i osiągnął przez wąskie schody ze świątyni Ateny. Obok świątyni są ruiny Pergamonu słynnej biblioteki, zbudowany około 170 roku pne, a kiedyś domem dla jednej z największych bibliotek w starożytnym świecie z 200.000 woluminów (później odprowadzane do Aleksandrii przez Marka Antoniusza jako dar dla Kleopatry). Na zachód od biblioteki jest świątynia Trajana, zbudowany w czasach rzymskich, z marmuru kolumnowym tarasie. Poniżej teatru, ołtarz Zeusa kiedyś ozdobione wyszukanymi listwami (usunięcie do Berlina w 19 wieku).

2. Pergamum Asclepion area

To starożytne spa jest 2 km pod górę kawałek z nowoczesnego miasta Bergama. To prosperował jako główne centrum uzdrawiania, z zabiegów kąpieli błotnych oraz stosowania preparatów ziołowych, w ciągu 2 wieku naszej ery. Wiele z jego pozostałych budowli pochodzą z czasów rzymskich dni chwały zamiast wcześniejszego okresu hellenistycznego. Imponujący kolumnadą ulica prowadzi do głównego kompleksu, który posiada świętą studnię, biblioteka i teatr rzymski. W świątyniach Asklepiosa i Telesphorus, pacjenci będą modlić się do odzysku do bogów medycyny. Location: Off Cumhuriyed Caddesi, Bergama

3. Red Basilica

Hadrian (AD 117-138) wybudowany ten masywny czerwonej cegły ruin jako świątyni poświęconej bogów Serapisa i Izydy. Później, w epoce bizantyjskiej, został przekształcony w kościół i oddany do apostoła Jana, który wcześniej nazwał to imponująca świątynia pogańska tron szatana. Choć wnętrze jest poważnie zniszczony, budynek jest zdecydowanie warta wizyty tylko świadkiem sama większość pozostałych ścian, które dają świetny pomysł, jak przeczucia i imponująca świątynia musiała wyglądało po całkowitym stojąco. Wnętrze zostało podzielone na trzy nawy dwoma rzędami kolumn. Centralna nawa zakończył się półkolistą absydą, w ramach którego była krypta.

4. Bozcaada Island

Tiny Bozcaada Wyspa jest rajem słońce czcicielem ze wspaniałych plaż poparte winorośli pokryte zielonym stoku. Dinky miasta Bozcaada jest centrum wyspy, gdzie warrens uliczek brukowanych owinąć wokół wielkiego bizantyjskiego zamku, który wygląda po drugiej stronie portu. Jest to miejsce, aby przyjść i odpocząć i rozkoszować się słońcem. Głowa do Ayazma plaży, jeśli chcesz spędzać czas z chichi zestawu którzy ściągają tu ze Stambułu w okresie letnim. Ayana Beach jest ciszej skrawek piasku.

5. Alaçatı village

Najzyskowniejszych przeznaczenia Turcji święto, Alaçatı jest rajem butikowy hotel z rozrastającym smakoszem sceny. Pięknie odrestaurowane tradycyjne kamienne domy zostały przekształcone w kawiarni i restauracji. Wioska jest niebem jeśli jesteś koneserem kulinarne, a wizyta powinna być wysoko na liście zwiedzania. Alaçatı jest również ważnym miejscem windsurfingu z dużą ilością akcji morskiej dostępnej dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

6. Ayvalık

Jednym z najpiękniejszych miast North Aegean, Ayvalik jest wypełniona rozpadających, winorośli nanoszone kamiennych domów w miękkich pasteli. Ulice prowadzą w dół do tętniącego życiem portu, gdzie łodzie rybackie przepychają ze statkami wycieczkowymi i jachtów. Jeśli jesteś tu w czwartek, udać się do ogromnej, tętniącej życiem rynkiem Nesė SOK, aby uzyskać prawdziwy klimat życia lokalnego. W przeciwnym razie jest to top miejsce udać się na wodzie przez jakiś opalania i pływania (lub nurkowania) działania. Dół w porcie w miesiącach letnich, dziesiątki łodzi wycieczkowych oferują rejsy po zatoce.

7. Assos

Świątyni Ateny, z panoramicznym widokiem na Morze Egejskie, jest przypomnieniem o chwalebnej przeszłości starożytnego Assos, który został założony w 8 wieku pne. Po powrocie do domu do filozofów takich jak Arystoteles, Behramkale jest dzisiaj, że siedzi obok ruin świątyni nowoczesna wieś. Jest to urocze miejsce na spokojnie usiąść i podziwiać dawnej świetności. Chociaż świątynia jest główną atrakcją turystyczną, istnieje również Nekropolia, teatr i średniowiecznych pozostałości ścian sprawdzić.

8. Izmır

Jednym z najbardziej tętniących życiem miast w Turcji, Izmir jest ruchliwy port o historii, która sięga 11 wieku pne, kiedy osada Greków założył kolonię Smyrna tutaj. Przez wieki Smyrna wyrosła na jedną z najważniejszych miast śródziemnomorskich, przetrwania i kwitnącej przez niezliczonych zmian empirycznych, do i przez epoki osmańskiej. Podczas tureckiej wojny o niepodległość w 1922 roku większość starych Smyrna został spalony na ziemię i urodziła nowoczesne miasto Izmir. Niestety, oznacza to, że pomimo swojej długiej i wybitnej przeszłości, atrakcji historycznych są bardzo nieliczne. Powiedział, że bazar Kemeralti w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby podnieść tureckie tekstylia i inne pamiątki. Muzeum Etnograficzne na Cumhuriyet Bulvari jest także warte obejrzenia.

Powiązane Posty

  • thumb1 Aspendos
  • thumb2 Bergama
  • thumb3 Çatalhöyük
  • thumb4 Efezie
  • thumb1 Hagia Sophia
  • thumb2 Laodikeia
  • thumb3 Muzeum
  • thumb3 Nemrut
  • thumb3 Selçuk
  • thumb3 Troy

O Turcji

Krajobraz Turcji jest zachwycający. Niczym kilkusetletni turecki dywan ukazuje wzory, które ukształtowały się przez stulecia.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury