11 Najlepiej oceniane atrakcje w Sanliurfa

Wielki pielgrzymka miasto Şanlıurfa to wspaniałe miejsce, jeśli chcesz, aby zanurzyć się w bogatej kulturze i dziedzictwie Turcji. To mówi się, że biblijne Ur, gdzie prorok Abraham urodził i skąd zaczął swoje monoteistyczne nauki. Miasto jest także starożytna Edessy , zdobywcy nagrody od Aleksandra Wielkiego począwszy walczyli nad wygrać. Przy tak długiej historii to nic dziwnego, nie ma wiele do zobaczenia w samej Urfa, jak również w okolicę. W dzisiejszych czasach głównym zwiedzanie losowanie kart jest archeologicznym w Göbekli Tepe, na obrzeżach miasta, w której ludzkość może mieć pierwszy zaczął przekonania religijne. Ale pobłażliwe wąskich uliczkach bazarze Sanliurfa, a jego centralna dzielnica zapchane meczet i medresa architektury, posiadać więcej niż wystarczająco atrakcji, aby zająć cię przez kilka dni

Göbekli Tepe

Chociaż same ruiny są skąpe, znaczenie tego miejsca dla naszego rozumienia historii ludzkości nie mogą być zawyżone. Podczas wykopalisk rozpoczął tu w połowie 1990 archeolodzy odkryli to, co uważa się za najstarszą na świecie witryna religijne . W neolityczne filary, rzeźbione z anamorficznych przedstawień, są datowane na około 9500 pne, obracając archeologię za zrozumienie kultury neolitycznej (wcześniej sądzono, że nieuwzględnione religii) na głowie. Tylko niewielka część (około 5%) od strony została wykopana tak daleko, ale nachylenie zawierający gigantyczne słupy totemu stylu, które można zobaczyć jest bardzo uderzające i trzeba zobaczyć dla wszystkich zainteresowanych w humanistyce początków.

Sacred stawy rybne Area, Balıklı Gol

Położony w samym centrum miasta jest Gölbaşı obszar, zadbanym parku, gdzie najważniejsze atrakcje Sanliurfa leżała. The Sacred rybne stawy otoczone są pięknym Rızvaniye Vakfı Meczetu i Medrese kompleksu na swojej stronie północnej, a Halilur Rahman Meczet ich zachodzie. Kąpiel w stawach setki święte karpie, które odgrywają kluczową rolę w historii proroka Abrahama. Legenda mówi, że kiedy prorok remonstrated z króla Nimroda i idol-czcicieli Ur, Nimrod miał on spalony na stosie z powodu swoich przekonań wyznawanych monoteistycznych. Bóg jednak interweniował, by go uratować i gwałtowna burza przetoczyła się Abrahamowi w powietrze. Wylądował na tym samym miejscu z ogniem zwracając się do wody i żar zamienia się ryby. Dla wierzących Następnie, te są święte karpie a goście tutaj są zachęcani, aby je nakarmić. Mówi się, że każdy, kto zabija jednego z karpia w puli będzie oślepnąć.

Dergah Complex

W wielkim Dergah Complex jest Hazreti İbrahim Hallilullah ; jaskinia, gdzie prorok Abraham mówi się urodzić. Miejscowa legenda mówi, że matka proroka urodziła mu tu w tajemnicy, bo król Nimrod został ostrzeżony w przepowiedni, że wielki przywódca będzie wkrótce urodziła i tak określony, aby zabić wszystkich noworodków w Ur. Tylko na zachodzie, po drugiej stronie centralnego dziedzińca, jest królewski fasada Halil Meczet Mevlid-i . Jest ważnym miejscem pielgrzymek wiernych i raz w roku, tuż przed hadżdż do Mekki pielgrzymi gromadzą się tu szukać błogosławieństwa.

zamek

Pozostałości tej starożytnej fortecy z widokiem na centrum miasta można dojechać szlakiem że wiatry znad Gölbaşı Park . Wzgórze jest znany przez mieszkańców jako Nimrud Kürsesi (Nimroda ambona) i całymi koloniami ibisy pustelnik gniazda na stromych ścian skalnych. A 12 m człowieka rowie oddziela zamek od strony lądu. Wiek zamku nie jest znana, ale lokalna wiedza wskazuje, że jest to miejsce gdzie proroka Abrahama stos pogrzebowy został zbudowany przez króla Nimroda. Rzeczywiste fortyfikacje na wzgórzu są albo (według którego historię można przeczytać) greckiej, bizantyjskiej, Crusader lub tureckiej. Ściana zewnętrzna nadal ma trzy bramy, podczas gdy w środku, ruiny 25 ufortyfikowanych wież można zobaczyć.

bazaar

Miasta obszar bazar jest jednym z najbardziej autentyczne w Turcji. Tutaj, pośród kręte uliczki zapchane straganami, aromaty przypraw, skóry i mięsa z grilla z kebabem wszystko wymieszać w powietrzu. Można znaleźć prawie wszystko tutaj od tanich dżinsy i artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych do wykonaną ręcznie skórzanej, antyki i piękne okucie. Jest to idealne miejsce, aby zgubić na kilka godzin i chłonąć atmosferę. Jest to wspaniała dobrze zachowane han (Karawanseraj) w bazarze, który ma herbaciarnię w jego centralnym dziedzińcem.

Muzeum Archeologiczne

Sanliurfa za małe muzeum archeologii ma ciekawą kolekcję artefaktów z pobliskich wykopalisk tym Göbekli Tepe , Sultantepe i Harran . Eksponaty wahają się od neolitu, Asyryjczyków i Hetytów (na parterze) okresy aż do epoki osmańskiej, prezentując mamuta historii tego regionu.

Prehistoric settlement

To starożytne miasto jest uważane zostały rozliczone z 3 tysiąclecia pne. Chociaż najbardziej znany ze swojego charakterystycznego błoto cegły domów ulu (lokalny styl architektury, która prawdopodobnie powstała z powodu braku drewna), Harran jest także domem dla dwóch ważnych ruin. Warownego resztki na kale (Zamek) Data kopiec osada z okresu Fatymidów z 11 wieku, choć istnieją dowody na to, że jakiś rodzaj twierdzy budynku stoi w tym miejscu od czasów Hetytów. Po drugiej stronie wsi są ruiny Ulu Camii gdzie pierwszy Islamski uniwersytet stał kiedyś. Kompleks został zbudowany przez kalifa Umajjadów Marwan II w 8 wieku. W pobliżu nowoczesnej dzielnicy Harranu można również zobaczyć resztki murów miejskich , który prowadził kiedyś przez 4 km wokół miasta

Powiązane Posty

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury