Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne Safranbolu

Jeśli wybierasz się do ogromnej środkowej Anatolii w Turcji, umieścić na liście Safranbolu krajoznawczej. Jest to po prostu miejsce, aby spowolnić swoje podróże i spędzić trochę czasu meandrujące dół dróżki, gdzie czas jakby się zatrzymał. Ten niegdyś ważne miasto szlak handlowy jest mrzonka z wielkich osmańskich dniach przeszłości z wielu doskonale zachowanych rezydencji z epoki nadal zdobiły ulice Starego Miasta. Jest mnóstwo sklepów, w warsztatach tradycyjnych rzemieślników i rzemieślników wtuliła się w uliczkach, a turyści smakoszem może spędzić cały swój czas tutaj, zajadając się w wielu słodkich sklepów, gdzie kuszące pokazy tureckich przysmaków będzie zwabić wszystkich, ale większość będzie zasilany

Çarşı

Safranbolu dzielnica Stare Miasto Carsi jest pod ochroną UNESCO miejscu, gdzie wąskie uliczki brukowane wiatr w górę zbocza, pokryte przez wyciska-razem osmańskich rezydencji z muru pruskiego. Safranbolu stał się bogatym miastem handlowców i kupców w 17 wieku, a jego charakter został starannie zachowane. Wiele starych domów są obecnie wspaniale odrestaurowany hotel butikowy hotel i restauracje. Kilka zostały przekształcone w interesujących muzeów, gdzie można doświadczyć kawałek bogatego życia Osmańskiego. Kaymakamlar Evi i Kaleciler Evi oba mają eksponaty Osmańskiego codziennym życiu w tym typowych strojów i mebli.

Cinci Hamam

Ten słynny Łaźni (hammam) został wspaniale odrestaurowany, dzięki czemu można w pełni rozkoszować się peeling i działaniu pary podobnie jak w osmańskich dni. Tureckie łaźnie były ważnym elementem społeczności podczas Ottomańskiego ery przed bieżącą wodą w domach stało się powszechne. Wycieczka do Hamam nie tylko o higienę chociaż. Było to miejsce, w którym przyszedł do nadrobienia wszelkich plotek, a nawet zrobić ofert biznesowych. Dziś odmładzające efekty tradycyjnego peelingu, dzięki czemu można wypucowane i różowo różowy, to wystarczający powód, aby poddać.

Köprülü Mehmet Paşa Mosque

Zbudowany w 1661 roku to squat meczet, z jego hełmu dachem, ma raczej piękne wnętrza, która jest warta popping głowy w podczas spaceru przeszłości. Na dziedzińcu zobaczysz metalowy zegar słoneczny, który został dodany w 19 wieku.

Kent Museum

Stary budynek rządowy został przekształcony w muzeum miasta, która śledzi historię Safranbolu i kulturę miasta. Istnieje kilka doskonałych eksponatów z wyświetlaczami typowych przedmiotów gospodarstwa domowego, biżuteria, stroje i tekstyliów z epoki osmańskiej. Tuż na zewnątrz na dziedzińcu (z pięknym widokiem na Stare Miasto) jest wieża zegarowa zbudowany w 18 wieku przez wielkiego wezyra İzzet Mehmet Pasa.

Safranbolu bazaars

Wielkie dni handlu może się skończyć, ale nadal są bazary Safranbolu jam-pełen wspaniałej dokonywane lokalnie prac rzemieślniczych. Yemeniciler Arastası (Arasta Arkası Cad) ma tradycyjne skóry i czuł się warsztaty i jest także domem dla sprzedającą tekstylia i tradycyjne prace koronki. Jeśli jesteś bardziej do żywności i mają słodki ząb czym należy pamiętać, że Safranbolu również zapchane pełne słodkości. Miejscowy chałwa (tahini słodka) jest szczególną specjalnością regionu, ale istnieją góry Turkish Delight spiętrzone w słodkie sklepów w całym mieście zbyt

Bulak Caves

Ten system jaskiń biegnie przez 6 km do Gürleyik Hills choć można zwiedzać tylko 500 m od niego. Istnieje stalaktyty i stalagmity wszystko po drodze i podróż tutaj sprawia Ciekawym urozmaiceniem od patrzenia na osmańskiej architektury.

Incekaya Aqueduct

Ten bizantyjski wodociągu siedzi wysoko nad Tokatli Gorge oferuje zdumiewający widok na tych, którzy nie boją się wysokości. Naturalna sceneria tutaj jest absolutnie wspaniały i chodzenie po niej, spoglądając w dół na postrzępione wąwozie poniżej to hold-your-oddech porywające

Yörük Köyü

Yoruk Köyü (Nomad wsi) jest tumbledown wioska pełen charakteru. Jak Safranbolu, jest domem dla rzędy wspaniałych osmańskich resztek mieszkaniach choć tu wielu z nich popada w ciężkim stanie ruina. Wioska powstała kiedy rząd zmuszony koczowników się tu osiedlić (stąd nazwa) i raz osiedlili nowa wieś stała się dobrze prosperującym ośrodkiem. Dzisiaj to jest cicha zaścianka z brukowanych uliczkach są przekroczone z kurczakiem

Kastamonu

Jeśli chcesz przeżyć kawałek tureckiego życia prowincjonalnego następnie udać się do miasta Kastamonu. Dobrze przy turystycznym szlaku, Kastamonu ma tętniącego życiem centrum z żywą tradycyjnym obszarze bazaru. Tuż przy głównej ulicy są pasy pokryte rozpadające osmańskiej rezydencji w różnych stanach ruinę. W muzeum jest dość jasny, z małym, ale pięknie położony, z kolekcją znalezisk z lokalnych wykopalisk, a bizantyjskiego zamku, aż na grzbiet nad miastem, ma przepiękne widoki miasta poniżej

Küre Mountains (Küre Daǧları)

Dla miłośników turystyki pieszej i na Kure górach, w pobliżu Pinarbasi, są cudownie nietknięte miejscem Turcji, które stanowią ogromny potencjał dla pieszych. W gęsto zalesionych wzgórz Są tu wodospady, źródła termalne oraz sieć szlaków turystycznych.

Kasaba Mosque

Przemiły przysiółek Kasaba jest domem dla jednej z najlepszych przykładów Turcji drewnianego meczetu. Mahmud Bey Camii ma drobno przywrócone drewniane wnętrze, które zostało bogato zdobione motywami roślinnymi. Aby lepiej zapoznać się z malowanych wzorów na krokwiach sufitowych można wspiąć się do galerii.

Powiązane Posty

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury