12 Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Mardin

Historia Mardin czyta się jak who's-kto z podboju. Asyryjczyków, Arabów, Seldżuccy Dynastie, kurdyjski, Persowie, Mongołowie i Turcy mają wszystko, grał w grę z reguły tutaj. Dziś to miasto starych kamiennych domów rozsianych poniżej grzbietu klifu w labiryncie uliczek bębnową o stało coś w rodzaju turystyki hot-spot. Ze względu na bogactwo zabytków (niektóre obecnie przekształcony butikowych hoteli), ponadczasowy urok Mardin jest przyciągnięcie zupełnie nową partię gości, którzy chłonąć dziedzictwa kulturowego poprzez zwiedzanie zamiast inwazji i podboju

Zinciriye Medresesi

Ten stary medrese (kolegium teologicznego) została założona w 1385 roku przez Isa Bey, i jest jednym z najlepiej zachowanych budowli w Mardin. Kompleks składa się z kopułą meczetu, mauzoleum i dwoma wewnętrznymi dziedzińcami-. Punktem kulminacyjnym architektoniczna budynku jest misternie zdobione i nakładające otwory drzwiowe. Dla tych, którzy nie tak zainteresowany kamieniarskich, są niesamowite panoramiczne widoki z dachu, które nie można przegapić.

Kasımiye Medresesi

Ten 15 wieku kompleks medrese składa kolegium teologicznego i kopułą meczetu. Cały kompleks ma bardzo spokojną atmosferę z jego budynków położonych wokół wdzięku podwórkach. Na górze można zwiedzić sale gdzie uczniowie raz studiował i mieszkał podczas nauki Koranu. Tam są wspaniałe widoki na miasto z dachu.

Forty Martyrs Church

Ten 4 wieku Kościół nadal posiada usługi każdą niedzielę i można zwiedzać przez resztę tygodnia, jeśli mówisz do dozorcy (który ma klucz). Wnętrze jest zdecydowanie warte zobaczenia z piękną dekoracją. Nad wejściem drogi istnieją pewne skomplikowane rzeźby upamiętniające męczenników chrześcijańskich Kapadocji (który Kościół jest nazwany).

Mardın Museum

Kolekcja tutaj jest mały, ale zawiera kilka pięknych artefaktów z pobliskich stanowisk archeologicznych, w tym ceramiki asyryjskiej i epoki brązu. Dzięki kolumnady królewskich i wielkich dziedzińców, budynek muzeum mieści się w warto cena wejścia sam. Ten tradycyjny kamienny 19 wieku willa została przywrócona do normy bardzo imponujący, a chodząc drobno urządzonych pokoi daje dobry pomysł, jak lokalni kupcy i inni wysoko w szczeblach społeczeństwa Mardin żyłby.

Ulu Mosque

Schowany wschodnim krańcu dzielnicy Bazar to Ulu Camii, zbudowany w 11 wieku przez Artukid dynastii. Budynek ucierpiało podczas powstania kurdyjskiego w 1832 roku i została częściowo przywrócona. Pod kopułą w kształcie graniastosłupa obsługiwanego przez filary leży salę modlitewną podzielony na trzy części. Minaret, z unikalnymi kamienia, jest punktem kulminacyjnym wizyty tutaj.

Şehidiye Mosque

Ten 14 wieku meczet ma elegancki, igły-jak minaret. Smukła wieża jest szczególnie godne uwagi przełomowe dla jego drobnych rzeźb, dwa balkony i trzech żarówek rosnących się od góry.

Mardın Castle

Mardin Zamek góruje nad miastem na skalnym urwiskiem. Stroma ścieżka prowadzi do twierdzy, poczynając od Zinciriye Medresesi. Pochodzący z czasów rzymskich, zamek został rozszerzony w 15 wieku, tak że wszyscy mieszkańcy Mardin będą mogli szukać schronienia wewnątrz w przypadku zbliżającego się ataku. Ulga rzeźba dwóch wspaniałych lwy są nadal widoczne na bramie.

Hasankeyf

Około 110 km na północny wschód od Mardin jest wieś atmosferyczne Hasankeyf, cięte na dwie części przez rzeki Tygrys. Rzymianie założyli miasto jako posterunku granicznym z Persami i nazwał ją Cephe. Pod panowaniem bizantyjskim miasto powodziło, ale jego hej-dni dobiegła końca z najazdów Artukids, Ajjubidów a później Mongołów. Cztery łuki malowniczo wystające z rzeki to wszystko, co pozostaje pierwotnego wielkiego mostu Tygrysem. Maksymalnie na grzbiecie urwiska powyżej (gdzie można uzyskać wspaniałe zdjęcia do rzeki), zamek siedzi otoczony groty. Rzymianie uwięziony na króla Partów Arshak tutaj - wiążąc go ze srebrnymi łańcuchami do wypchanych zwłok swojego ogólnego Varsak aż do śmierci. Projekt zapory postawił przyszłość Hasankeyf jest zagrożona od 1990 i otwarcie tamy jest planowana na rok 2015. Jeśli tak się stanie, niektóre Hasankeyf zniknie pod wodą

Deyrul Zafaran

Ten syryjsko-prawosławny klasztor chrześcijański znajduje się 7 km na wschód od Mardin. Patriarcha Kościoła syryjsko-prawosławnym przeniósł swoją rezydencję w 1160, kiedy on i jego zwolennicy zostali wypędzeni z Antiochii (nowoczesne Antakya). Dedykowane do Ananiasza, kompleks klasztorny składa się z trzech kościołów, które przylegają do tylnej elewacji z arkadowym dziedzińcem, wszystko otoczone wysokimi murami twierdzy-podobne. Nie przegap Sanctuary podziemnej komory i bocznej kaplicy-pokój z jego 300-letni drewniany tron i mozaik podłogowych

Midyat

Midyat (60 km na wschód od Mardin) ma atmosfery dzielnicy Old Town, który jest gotowy do zwiedzania. Labirynt uliczek jest zapakowany po brzegi pięknymi starymi kamiennymi domami, wielu z misternie rzeźbione szczegóły elewacji. Istnieje dziewięć syryjskie cerkwie w mieście tym Marano i Mar Barsaume, chociaż większość ludności chrześcijańskiej, który kiedyś mieszkał tu teraz w lewo. Midyat jest również centrum złotnictwo i małe rodzinne warsztaty biżuterii można znaleźć w całym mieście. Położony na obrzeżach miasta (16 km na południe) jest Monastyr Mor Gabriel - 5th wieczny zespół klasztorny, który składa się z kilku kościołów i izb pamięci. Cesarzowa Teodora uważa się, że obdarzony klasztoru z prostokątnym kopułą

Dara

Starożytnego rzymskiego miasta Dara jest jednym z ukrytych atrakcji turystycznych Południowo-Wschodniej Anatolii za. Punktem kulminacyjnym wizyty Oto widząc rozbudowany system nawadniający oraz akwedukt. Wykopaliska odkryli ogromne wieże służące do przechowywania wody. Na stronie znajduje się 40 km na południowy wschód od Mardin.

Tür Abdin Monasteries

Tur Abdin (Góra Sług Bożych) jest regionem highland wschód od Mardin, gdzie istnieje kilka syryjskie cerkwie. W epoce bizantyjskiej niezliczone klasztory powstały tutaj, a przez okres średniowieczny obszar został podzielony na cztery biskupstwa z ponad 80 klasztorów. Spadek wspólnot religijnych Tur Abdin zaczęły się naloty grabieży krucjat. Po I wojnie światowej większość chrześcijańskich mniejszości, którzy tu żyli zostali wygnani z Turcji po bocznicy z Francuzami, którzy próbują osiedlić się jako swoich opiekunów. Ze względu na prześladowania więcej chrześcijan wyemigrował w 1970. Dziś region ten nadal jest ojczyzną syryjsko-prawosławnych z kilku kościołów i klasztorów, które mogą być postrzegane

Powiązane Posty

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury