Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Kusadasi

Kuşadası jest jednym z najpopularniejszych tureckich śródziemnomorskich portów statków wycieczkowych, a to miasto portowe jest o słońce, morze i zabawy wakacje. Znany z zakupów okazyjnych i bogate życie nocne, stało się ulubionym miejscem dla europejskich turystów na wakacji w ciągu ostatnich kilku dekad. Rozwój hotelu są rozrzucone wzdłuż wybrzeża okolic miasta i plaże są pakowane w sezonie. Ale Kuşadası jest nie tylko podstawowym obszar nadmorski lenistwo. Najbliższe majestacie starożytnych miejsc, takich jak Priene i naturalne piękno Półwyspu Dilek są atrakcji turystycznych, które przekona nawet najbardziej nieugięty słońce czcicielem do mycia piasku i udać się na jednodniową wycieczkę.

Pigeon Island

Wystarczy wyłączyć Kuşadası port 350 m rampa prowadzi na uroczej Pigeon Island, gdzie resztki twierdzy bizantyjskiej 13 wieku są wznosi się na klifie. Bunkier później legowiska dla piratów. Rampart ściany, które częściowo owinąć wokół wyspy, są późniejszym dodatkiem randki do początku 19 wieku. Dziś Pigeon Island jest ulubionym miejscem na spacer nad morzem i jest tam piękny kawiarnia również tutaj.

Harbour Area

Większość atrakcji turystycznych Kusadasi znajdują się w dzielnicy portowej. Kervanseray (Karawanseraj) został zbudowany przez Öküz Mehmet Pasa w 1618 fasadą Battlementobraz został przywrócony w 1960 roku, i służył jako hotel Club Caravanserail od roku 1967. Tylko na południowym zachodzie nadal można odszukać kilka dobrych przykładów 19 wieku szachulcowe domy w tradycyjnym stylu typowym dla regionu. Stare miasto ściana południowa brama wciąż przeżywa również. Obszar bazar, zaopatrzony pamiątek tureckich zaczyna naprzeciwko przystani portowej.

Ladies Beach (Kadınlar Denizi)

Znajduje się około 2 km na południe od miasta, ta plaża jest najpopularniejszym pas piasku w obszarze bezpośrednio otaczającym Kuşadası. Istnieje mnóstwo sportów wodnych, aby utrzymać aktywne plażowe bywalców szczęśliwy. Mnóstwo kawiarni są przydatne, jeśli czujesz się głodny, i można wypożyczyć leżaki i parasole. W lecie może być dość tłoczno.

Priene

Osaczony przez widoki na góry, ruiny hellenistycznego miasta Priene są dokładnie fotogeniczna. Ten starożytny port miał swoją Hey-dzień między 300 a 45 rpne, kiedy jego porty krzątała się z handlu. Zamulanie się od rzeki Meander spowodowały upadek miasta, a przez 2 wne Priene został opuszczony. Gwiazda atrakcją jest Świątynia Athena z jej klasycznego Jońskiego projektu, natomiast 6500 Użytkowników Teatr jest wyjątkowo dobrze zachowane.

Miletus

Jak Priene, Milet jest kolejnym wielkim miastem portowym okresu hellenistycznego. Ale ponieważ port Miletu 'nie mułu się, zawód kontynuowane aż aż do Seldżuków dobie 14 wieku. Oznacza to, że ruin tutaj są z mieszanki różnych okresach czasowych. Nie można pominąć, jest zdecydowaną Teatr z jego 15.000 miejsc siedzących oraz doskonałe widoki z góry szczebli. Pochodzi on z czasów greckich, ale został gruntownie przebudowany przez Rzymian. Tuż nad teatrze kilka bizantyjskie mury twierdzy i tylko na wschodzie są pozostałości świątyni Apolla. Zaskakująco dobrze zachowane Termy Faustyny leżą na południu, w przeszłości Seldżuków Caravanserai i więcej starożytnego grecko-rzymskich ruin miasta. Jest to również bardzo dobre muzeum poświęcone historii obu Miletu i Priene na miejscu.

Didyma

To centrum religijne hellenistyczna była domem legendarnego Oracle of Didyma i druga co do wielkości świątynia starożytnego świata. Świątynia Apolla wciąż posiada swoje kolumny górujący (która niegdyś liczyła 122) i jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów greckiej świątyni w Turcji. Wyroczni Didyma uznano ogromne znaczenie w klasycznej starożytnego świata, tylko sekundy władzę do Oracle Delphi. Dopiero za panowania Konstantyna Wielkiego i jego nawrócenia na chrześcijaństwo, że Oracle wpływ zanikła.

Kirazli

Otoczony przez sady, winnice i pola, osobliwy wsi Kirazli ma ponadczasowy charakter. Jest to idealne miejsce na południu meandrujące przez alejki wyłożone przez tradycyjne wioski z bielonymi domami. Istnieje kilka uroczych restauracji i kawiarni, aby umilić kilka godzin. Jeśli tu w sobotę, upewnij się odwiedzić rynku rolników specjalizujących się w lokalnych produktów ekologicznych.

Dilek Peninsula

Pełna przepięknych górskich krajobrazów i chropowaty widoki wybrzeża, Półwyspu Dilek jest park narodowy obszar, który stanowi doskonałą wycieczkę z Kusadasi (zaledwie 26 km na północy). Istnieje bogate plaże na miejscu pływania i opalania się Aydınlık Beach i Karasu Köyü plaży rozgrywki z tego grona. Jaskinia Zeusa (Zeus Maǧarası) jest popularną atrakcją turystyczną w rezerwie i istnieje kilka doskonałych szans na sieci szlaków turystycznych parku szlaków leśnych.

Powiązane Posty

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury