Muzeum Mevlana: Podręcznik użytkownika

Charakterystyczna zielona stożkowa kopuła, która przykrywa grób filozofa, poety i przywódcy religijnego Mevlana Rumi Celaleddin jest symbolem Konya. Jego mauzoleum w którym uwzględniono Tekke (złożyć) Światowej sławy wirowanie derwiszów sekty sufizmu, że założony jest obecnie muzeum, gdzie pielgrzymi przychodzą do oddać hołd jednemu z Turcji - i na świecie - największy religijny mistyk.

Mevlana

Chociaż najbardziej znany poza granicami Turcji jego poezji (w tym jego słynnym 25000 werset Mathnawi wiersz) dla wierzących Mevlana jest czczony jako święty i jego mauzoleum jest miejscem świętym. Jego słowa, głosząc tolerancji i akceptacji, zostały powtórzone w ciągu wieków. W jednym ze swoich najbardziej znanych wierszy stwierdzające, że:.. "Chodź, kto może być nawet jeśli może być niewierny, poganinem, czy ogień czcicielem, chodź Nasz nie jest braterstwo rozpaczy Nawet jeśli złamali swoje. śluby skruchy sto razy, przyjdź

Layout

Obecny układ na Tekke za pochodzący z 16 wieku, długo po śmierci Mevlana. Jedyną częścią domku, który pochodzi z 13 wieku, kiedy Mevlana żył jest jego mauzoleum. Wejść przez bramę i imponującym ogrodem wypełnionym fontanny, róż, drzew i nagrobków. Wewnątrz mauzoleum nie tylko sarkofag Mevlana za (z wygrawerowanym jego słowa: ". Nie szukajcie nasze groby na tej ziemi - nasze groby są w sercach oświeconych"), ale z żoną Kerra Hatun, jego dzieci Melike hatun i Müzafferüddin Emir Ali Çelebi plus groby sześciu derwiszów, czyli tak zwane "Żołnierze Horasan", który przyszedł do Konya z Balkh z Mevlana

Museum and Collection

Ponadto duży kompleks mieści ogromną kolekcję artefaktów należących do Mevlana porządku, cennych dywanów, metalu i drewna Objets d'sztuki, instrumentów muzycznych i książek, z których większość można znaleźć w małym muzeum, które tworzą część semahane przestrzeń w pokoju. Na terenie kompleksu zawierają fontannę z marmuru (1512) i inne mauzolea. Samo muzeum posiada sekcję Etnografii i również biblioteka z ponad 1700 rękopisów i 500 książek.

Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Konyi

Ważnym ośrodkiem religijnym Konya jest ośrodkiem zapchane muzeów i zabytków demonstrujących Seldżuków świetność. Większość ludzi, zatrzymaj się tutaj po prostu zobaczyć Muzeum Mevlana oraz grobowiec założyciela wirujących derwiszów Mevlana Rumi, który napisał swoją niesamowitą poezję tu w 13 wieku. Ale ten centralny Anatolian miasto jest pełen atrakcji architektonicznych, meczetów i zabytkowych medreses które zaprezentować kunszt Sułtanatu Seldżuków. Każda osoba zainteresowana w historii Turcji nie powinien przegapić wizyty tutaj

Mevlana Museum

Symbolem Konya jest to Tekke (Sufi Lodge) kompleks, który posiada grób 13 wieku przywódca religijny, philosophiser i poety Mevlana Rumi Celaleddin, który założył z wirującym derwiszów sekty sufizmu. Muzeum mieści się w pięknie utrzymanych ogrodów różanych, które chodzą do ozdobną Dervişan Kapısı (Brama derwiszów). Wewnątrz kompleksu wchodzi się do Mauzoleum, które jest przedmiotem wielu oddania czci do dnia dzisiejszego. Mevlana Grób znajduje się na samym końcu, otoczony przez grobach bliskiej rodziny i zwolenników. Semahane (hol, gdzie przeprowadzono ceremonie derwisz) jest tylko w lewo i zawiera muzeum eksponatów religijnych. Po drugiej stronie dziedzińca od Mauzoleum jest kuchnia złożyć zawierający dioramy życia derwiszów. Jest on podłączony do komórek Derwisz, gdzie wyznawcy sufizmu żyłby ale teraz zawierają eksponaty dotyczące życia derwiszów.

Tile Museum

Ten stary medrese (kolegium teologicznego) została założona w 1251 roku przez Seldżuków emira Celaleddin Karatay. Budynek został niedawno odnowiony i obecnie jest imponująca Muzeum prezentuje prace Seldżuków płytek szkliwa. Choć muzeum płytka może brzmieć raczej atrakcją turystyczną niszowych, czyste piękno budynku sprawia, że to trzeba zrobić na każdym Konya zwiedzanie trasy. Jej wewnętrzne ściany pokryte są wspaniałymi przykładami Seldżuków kafli; są też eksponaty ceramicznych znalezisk wydobytych z okolicznych stanowisk archeologicznych. W pomieszczeniu po lewej stronie znajduje się grób Celaleddin Karatay.

Museum of Wooden and Stone Carving

INCE Minare Medrese (Seminarium Slender Minaret) stracił Minaret w jego imieniu, kiedy został uderzony przez piorun w 1905 roku medrese został zbudowany w 1260 roku dla Seldżuków wezyra Sahip Acie, a konstrukcja oferuje bogato rzeźbione dekoracje na portalu. Budynek jest obecnie muzeum z dużą kolekcją Seldżuków-era drewnianych i kamiennych rzeźb, które zawierają płaskorzeźby zwierząt (mimo przedstawień zwierząt i ludzi są zakazane przez prawo islamskie) od dawnych murów miejskich.

Alaeddin Tepe

Zbudowany na miejscu dawnej twierdzy i prawej Konya w centrum miasta, ten park jest miejscem, gdzie mieszkańcy Konya dojść do promenady w wieczorem i wypić herbatę w ogrodzie. U stóp pochyłości pod górę, odwiedzający mogą znaleźć teren wykopalisk pałacu Alaeddina Kaykobad i resztki starych murów miejskich. Na szczycie wzgórza znajduje się 13 wieku Alaeddin Camii, zbudowany jako kolumnowym meczetu według arabskiego konstrukcji z drewnianym sufitem obsługiwanych przez 42 antycznych kolumn.

Archaeological Museum

Większość muzeów archeologicznych w Turcji zostały ożywione-up i zmodernizowany w ciągu ostatniej dekady - lecz nie w muzeum w Konya. Jest to stare zakurzone miejsce z słabe oświetlenie i informacyjnych paneli, które mogą równie dobrze być nieaktualne za użytkowanie są. Ale nie pozwól, by to nie zniechęca, ponieważ kolekcja jest doskonała (i jeśli zdarzy ci się podoba z tych relikwii muzeów z ich skarb-polowanie atmosferze, idź teraz, zanim będzie jej bardzo potrzebne lifting). Jest to kompleksowy wyświetlacz znalezisk z pobliskiego stanowiska archeologicznego Çatalhöyük i wspaniałej kolekcji misternie zdobione rzymskich sarkofagów.

Selimiye Mosque

Stojący na placu przed Muzeum Mevlana, ta ogromna kopułą meczet został zlecony przez sułtana Selima II. Został zbudowany w czasie krótszym niż dziesięć lat między 1566 a 1574, znakowanie kulminacyjny Ottomańskiego meczetu architektury.

Aziziye Mosque

Wewnątrz gwarnej dzielnicy bazaru Konya za Aziziye Meczet został zbudowany w 1676 roku przez sąd Osmańskiego doradcy Mustafa Pasa. Został ponownie odbudowany w 1867 roku po pożarze. Architektura jest barokowa inspirowane, z dwoma minaretami w stylu rokoko i jaskrawo pomalowane wnętrze z modlitewnym niszy.

Çatalhöyük

Chociaż nie są ogromne kwoty, aby zobaczyć kopiec rozliczenie Çatalhöyük jest jednym z najważniejszych wykopalisk na świecie. Tutaj archeolodzy odkryli największą neolit miejscu kiedykolwiek znaleziono, ze tu osada datowany na około 9000 lat temu. Wykopaliska są na dzieje, a jeśli wizyta w lecie można czasem obserwować archeologów pracujących na budowie. Jest to wspaniałe małe muzeum przy wejściu wyjaśniając historię wykopalisk i znaczenia terenu. Następnie szlak prowadzi do bliźniaczych obszarach chronionych w ramach DIG (schronów Dome), gdzie można zobaczyć głębokie poziomy, z jasno obrysy budynków, które zostały odkryte do tej pory.

Sille

Słodkie jako przycisk i dawniej osada grecka, Sille to mała wieś tuż na skraju miasta i ulubionym celem jednodniowych potknięcia Konya mieszkańców. Istnieją dwa bizantyjskie kościoły: św Heleny i Küçük Kilise. Ulice wsi są pokryte pięknymi domami drewnianymi belkami natomiast grzbiet klifu jest pockmarked starożytnych groty

Powiązane Posty

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury