Przegląd Filmów Tureckich: ZIMOWY SEN

Wszystkich miłośników kultury tureckiej oraz entuzjastów kina najwyższej próby nie może zabraknąć 19 maja o godzinie 18.00 w murach Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Właśnie tego wieczoru odbędzie się pokaz filmu uznanego tureckiego reżysera, Nuriego Bilge Ceylana pt. „Zimowy sen”.

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób – ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach...

19 maja 2017 roku warszawscy widzowie będą mogli jeszcze raz zobaczyć „Zimowy sen” na wielkim ekranie. Zamek Królewski w Warszawie zdecydował się na ten pokaz w ramach prowadzonego od zeszłego roku cyklu wykładów na temat związków Turcji z Polską, któremu towarzyszą raz za razem także inne atrakcje, jak np. wystawa fotografii czy właśnie pokazy filmowe.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc należy się zarejestrować. Można to zrobić dzwoniąc pod numer: (22) 35 55 170 lub pisząc na adres mailowy: wyklady@zamek-krolewski.pl.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury