Festiwal czereśni w Polonezköy

Polonezköy jest polską wsią, w której mieszkańcy Stambułu oraz turyści chętnie spędzają swój czas wolny. Przyjeżdżają oni wówczas do pobliskich hoteli i pensjonatów, odwiedzają liczne restauracje i lokale serwujące zarówno miejscowe jak i polskie potrawy oraz napoje, chętnie urządzają także przyjęcia z grillem.

Miejscami wartymi zobaczenia w Polonezköy są niewątpliwie m.in. Dom Pamięci Zofii Ryży (można tu zapoznać się z pamiątkowymi fotografiami oraz eksponatami ilustrującymi historię wioski), kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, cmentarz polski, Dom Kultury, Muzeum Pszczelarstwa oraz sklep z pamiątkami. Godnymi uwagi są również pierwsza w Turcji profesjonalna trasa rowerowa BMX oraz 5-kilometrowy szlak spacerowy i joggingowy.

Festiwal czereśni w Polonezköy organizowany jest co roku w okolicach czerwca. Oprócz mieszkańców biorą w nim udział politycy, lokalni tancerze, a także zaproszeni goście z Polski.

Jest to wręcz unikatowe wydarzenie w Stambule. Koncerty, polskie tańce folklorystyczne oraz wiele innych atrakcji od lat przyciąga entuzjastów pragnących przeżyć niezapomniane chwile.

W tym roku festiwal odbędzie się pod koniec czerwca.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury