Wystawa fotograficzna, Turcja

Wystawę zdjęć przedstawiających piękno jednego z najdłuższych szlaków górskich Turcji, autorstwa Piotra Trybalskiego, można podziwiać na dziedzińcu Pałacu pod Blachą. Mieszkańcy Warszawy mają tę możliwość do 28 maja. Potem wystawa wyrusza w trasę po Polsce, a jej fascynującą treść będą mogli poznać mieszkańcy Wrocławia, Białegostoku i Szczecina.

W zdjęciach Piotra Trybalskiego – fotografa, dziennikarza, podróżnika, a także autora książek – zaklęta jest cała uroda licyjskiej przyrody. Można na nich podziwiać piękno i potęgę drogi prowadzącej przez góry Taurus, wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Fethiye do Antalyi wokół starożytnej Licji. Szlak ten liczy ponad 500 km. To gratka nie tylko dla miłośników zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale także dla entuzjastów archeologii. Zainteresowani, poruszając się sfotografowaną trasą, będą mogli podziwiać i zwiedzać takie obiekty jak np. akwedukt w Delikkemer, grobowce w Myrze czy wieczne ognie Chimery. To jednak tylko kilka z wielu atrakcji tej części Turcji.

Podróż wystawy przez Polskę: Od 1 kwietna do 28 maja fotografie można podziwiać w Warszawie, jednak po tym terminie wystawa zostanie przeniesiona. Z powodu dużego zainteresowania eskpozycją Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji zdecydowało się na prezentację jej w innych lokalizacjach, tak aby jeszcze więcej osób miało szansę zapoznać się z jej treścią.

Po mieszkańcach stolicy, zdjęcia zobaczą Wrocławianie – wystawa fotograficzna będzie dostępna przy ul. Nowy Targ, w dniach od 3 do 27 czerwca. Potem przyjedzie czas na Białystok, gdzie zwolennicy fotografii podróżniczej spotkają się na Rynku Kościuszki, od 1 do 27 lipca. Szczecinianie zobaczą ją z kolei przy Placu Grunwaldzkim, przez cały sierpień.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Turcja. Wokół Szlaku Licyjskiego” – do końca maja w Warszawie, a potem kolejno we Wrocławiu, Białymstoku i Szczecinie!

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury