Odkryj Starożytny Efezie w Turcji

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Turcji jest archeologiczne miejsce w Efezie. Miasto było kiedyś centrum Morza Śródziemnego, mieszanką kultury i różnorodności oraz prawdziwym przykładem klasycznej metropolii. Dzięki tak wielu strukturach architektonicznych odkrytych obecnie, Efez jest koniecznym celem podróży miłośników kultury i entuzjastów archeologii.

Efezie

Efez został uznany za rzymską osadę w roku 133 pne, chociaż nie osiągnął szczytu dopiero 200 lat później. W pewnym momencie, gdy miasto było stolicą rzymskiej Azji Mniejszej, Efezie mieściło ponad 250 000 stałych mieszkańców. Uczeni religijni wierzą, że św. Paweł mieszkał w Efezie, rozwijając chrześcijaństwo wśród wielu innych religii. Wraz z upadkiem portu w Efezie i zepchnięciem miasta przez Germanic Goths w trzecim wieku, Efez rozpoczął swój upadek.

Efezie

Przez około 1500 lat Efez był zupełnie zapomniany. Resztki tego niezwykłego miasta klasycznego zostały ukryte przed światem aż do lat sześćdziesiątych, gdy międzynarodowy zespół archeologów zaczął uciekać ruiny. Obecnie mniej niż 20 procent Efezu zostało wykopane, ale nadal jest to jeden z największych dostępnych archeologicznych na świecie, a co roku każdego roku odwiedza ponad milion turystów.

Efezie

Najbardziej znaną budowlą w Efezie jest świątynia Artemidy. Nazywana również Świątynią Diany, jest to kawałek architektury greckiej, który był kiedyś znany jako jeden z siedmiu starożytnych Cudów Świata. Świątynia była kiedyś największa na planecie, pokazując, jak ważne jest miasto Efezu. Niestety, świątynia sama w znacznym stopniu została zniszczona około piątego wieku, ale nadal można zwiedzać ruiny.

Terraced Houses

Niektóre z niedawno wykopanych atrakcji w Efezu, a na pewno niektóre z najbardziej popularnych, są domy szeregowe. Były to domów najbogatszych mieszkańców Efezu w około pierwszym wieku i zostały zbudowane w nowoczesnym stylu rzymskim. Co ciekawe, niektóre domy miały ciepłe i zimne wanny, marmurowe podłogi, a nawet systemy grzewcze. Na ścianach można spotkać niezwykłe dzieła sztuki, mozaiki, a nawet wiersze miłosne, które są pisane ręcznie.

Biblioteki Celsusa

Żadna wycieczka do Efezu nie będzie kompletna bez zwiedzania słynnej Biblioteki Celsusa. Zbudowana w roku 123 AD biblioteka była niegdyś największym biblioteką w starożytnym świecie, zajmując trzecie miejsce po bibliotekach Aleksandrii i Pergamu. Biblioteka została odrestaurowana, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć jej dwupiętrowy projekt, kolumny i stolicę. Pamiętaj, aby podziwiać cztery statuetki, które reprezentują cztery cnoty. Choć są to teraz rzeźby replik, a nie oryginały, nadal można zobaczyć Zofię, reprezentującą mądrość, Episteme, reprezentującą wiedzę, Ennoia, reprezentującą myśl i Arete, reprezentującą dobroć.

Taurus

Góry pasma Toros (Taurus) wznoszą się tuż nad wybrzeżem. Na całej długości, od plaży Konyaaltı aż po Pół- wysep Kırlangıç, pasmo Toros jest naturalnym rezerwatem, znanym jako Park Narodowy Bey Dağları (Olympos). Ludzie zaczęli zamieszkiwać ten licyjski półwysep już w neolicie. Pierwsze osady mieściły się w Beldibi. Czterdziestodwukilometrowa droga z Antalyi do Kemeru biegnie przez malownicze góry. Jest to miejscowość turystyczna, którą specjalnie zaprojektowano tak, by zlewała się z otaczającą ją scenerią i stanowiła idealne miejsce do spędzania wspaniałych wakacji. W pełni wyposażona przystań w Kemerze pozwala żeglarzom cieszyć się doskonałymi zatokami i plażami na południu miasta. W licznych sklepach można też zakupić najwyższej jakości pamiątki. Promenada plaży, leżąca na północ od przystani, jest pełna kawiarni i restauracji, z których schodami w dół można zejść wprost na plażę. Plaża w Kemerze oznaczona jest błękitną flagą (błękitna flaga, zgodnie ze standardami Unii Europejskiej, oznacza najczystsze plaże). W parku rozrywki Yörük (Nomad) moż- na oglądać tradycyjnych rzemieślników wykonujących swoją pracę. Przylegająca zatoka jest uroczym miejscem z wieloma ośrodkami sportu i rozrywki dyskretnie ukrytymi wśród sosen. Kwiecień jest miesiącem Karnawału Kemer. Wiosna to także okres regat jachtowych pomiędzy Kemerem i Kyrenią, rozgrywanych w Tureckiej Republice Cypru Północnego i okolicach

Efezie

Aby zobaczyć jak wiele niesamowitych zabytków znalezionych w Efezie, musisz spędzić trochę czasu na Curetes Way. Jest to główna droga, która biegnie przez Efezie, a wiele budynków po obu stronach raz służy jako sklepy i domy dla niezliczonych mieszkańców mieszkających w mieście. Pamiętaj, aby podziwiać podłoże podczas spacerów po Curetes Way, ponieważ marmurowe powierzchnie zostały celowo zniszczone, aby zapobiec slickness, kiedy padało. Niektóre z marmurowych bloków są nałożone na Zielone nazwy, które udowodniły, że prace zostały wykonane i dlatego trzeba je zapłacić. Depresje po obu stronach drogi to miejsca, w których lampy zostały umieszczone tak, aby oświetlały całą noc.

Selçuk

Zaledwie dwie mile od Efezu to miasto Selçuk, gdzie wielu gości decyduje się spędzać czas przed lub po zwiedzeniu ruin Efezu. W centrum Selçuk warto zatrzymać się i podziwiać rzymski akwedukt, który dostarczał wodę do miasta lub mógłbyś dowiedzieć się trochę więcej o archeologii regionu, zwiedzając kolekcje w Muzeum w Efezie. Możesz również przeglądać na rynku lub wybrać podwójne dywany węglowe, najbardziej popularną pamiątkę z tego obszaru.

Historia starożytnego Efezu

Efez, otrzymuje kolejny z powodu upływu okresu bizantyjskiego i wybrzeża został przeniesiony do miejsca, w którym pierwszy Ayasuluk Hill w Selçuk. Podjęte w 1330 roku przez centrum Turks i Ayasuluk Aydınoğulları, z 16. wieku zaczęła spadać stopniowo po ustanowieniu Republiki w 1923 roku, to przybrał imię Selcuk a dziś jest miejscem turystycznym z populacją 30.000. Jednym z najważniejszych ośrodków starożytności Efesus, BC w całej historii cywilizacji dzieje się aż do nauki 4.B, to zawsze odgrywał ważną rolę w kulturze i sztuce.

Hellenistyczny Teater

Ruiny Teatru widoczne dzisiaj w istocie cesarz Klaudiusz (A. D. 41-54) rozpoczął na czas i cesarza Trajana (98-117) została zakończona w terminie. Elementy dekoracyjne to jeden z wysoko wzbogaconego budynku Teatru jest rzeczywiście najpiękniejsze dzieła architektury z okresu hellenistycznego. Cesarz Nero etap budynek zaczął być zbudowany w czasie, M. S. 2 został ukończony w połowie stulecia z przyciągających wzrok dekoracji.

Biblioteka Celsusa

Biblioteka Celsusa, a budynek biblioteki i Komendant Główny azjatyckiej prowincji Cesarstwa Rzymskiego, Gajusz Polemaeanus Julis służy jako heroicznej pomnik. Podczas wykopalisk, płaskorzeźby z pomnika wzniesionego na cześć zwycięstwa została wygrana przeciwko Partów. Kto Biblioteka Gajusz Juliusz Aquila, utrzymania budynku i pozostawić w tym okresie o świadczenie wsparcia finansowego w denara posiada 25.000 książek, pokazuje znaczenie tej struktury.

Agora

II. Założycielem Efezu Lizymach BC 3. Po zmianie położenia miasta na początku XX wieku, dokumenty pisane z nazwą Tetragonus Agory został zbudowany prawdopodobnie najstarszą osadę na ostatniej agory handlowych i świętej drodze. Udowodnić, że ślady z okresu hellenistycznego zostały znalezione na mieliźnie w wierszach i kolumnach na Zachodzie. przed Chrystusem Zmieniony rozbudowany w latach agorze 1 wieku w dwóch z czterech galerii, 112 m. Otoczony przez długi portyk zajęło ramkę off planie kwadratu i państwa. Agora, port, które są bezpośrednio związane z monumentalną bramą na pozostałych trzech stron, z wyjątkiem wschodu.

Domitian

W całej historii, Efez, cztery razy Neokoros, który uzyskał prawo do bycia strażnikiem świątyni lub z cesarzem. W dawnych czasach, cesarz mieć świątynię, strzegąc jego podjąć się tego zadania, było to grzecznościowe przywileje między miastami. Efez to prawo po raz pierwszy cesarz Domicjan (M.S.81- 96) jest uznawany przez. Domicjan Square, południowej krawędzi 50 x 100 m. nie jest niczym więcej niż obecna wielkość świątyni, zamontowane na dachach płaskich kontrast oraz uzyskać informacje na temat lokalizacji podstawowej struktury pozostaje.

Memmiyus pamięci

Jednym z wielkiego dyktatora Rzymu w 3. wieku s struktura została wzniesiona jako honorowego nazwa c.memmius która wnuczka Sulli. W nowych badaniach, ten budynek jest dwa piętra, na dole, na wschodzie z wycięć wykonanych półkole, okazało się, że na południu i struktur zgodnie z ust strony zachodniej i wspierane przez kariatydy pasa na zagłębienie. Pierwszy Architrawy podłogowe terenowych, a także łacińskie inskrypcje wyryte w języku greckim; Nazwa tego budynku w łacińskim napisem znaleźć na wschodnim krańcu vermiştir.yap "Gajusza Memmius, naszego Zbawiciela, Caius, syn, wnuk Cornelyus jest nawadniana" pisze.

Memmiyus pamięci

Memmius należące do członków rodzin tych osób oraz indywidualnych cech próbek jest przekształcana spersonalizowanej rzeźby w trzech galeriach na piętrze, było między kolumnami. Niektóre z figur Memmius, a jego ojciec i dziadek Kaikus reprezentuje żołnierzy noszących tytuł dyktator Sulla.

Świątynia Hadriana

A. D. Szacuje się, że w latach 117-138 cesarz Hadrian zbudowany Vedius Antoninus Sabinus. Świątynia Hadriana, a także funkcja dbałością o atrakcyjny wystrój i wszystko, co było ważne. Syria elementy architektoniczne z przyczółkiem, z przodu świątyni zbudowanej i obsługiwanej przez korynckich kolumn na budynku przetrwała do dziś jako jeden z najpiękniejszych przykładów architektury w Efezie.

O Turcji

W XVIII w. w Europie Turcja stała się modna. Przejawem tej mody jest "Marsz turecki" Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wątki tureckie w Polsce odnajdujemy m.in. w architekturze ogrodowej. Turcją była obiektem zainteresowań król Stanisława Augusta. Na wystawie znalazł się gwasz z królewskiej kolekcji rycin przedstawiający ceremonialny pochód sułtana do meczetu na piątkowe modły. W XIX w. Turcja była postrzegana jako sprzymierzeniec polskich dążeń niepodległościowych. Z myślą o polskich emigrantach i uczestnikach powstań książę Adam Czartoryski założył pod Stambułem osadę Adampol (tur. Polonezkoy). Do dziś w miejscowym kościele katolickim odprawiane są msze w języku polskim, a stanowisko wójta wioski piastują Polacy.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury