Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Pamukkale

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Turcji, spryskane całej turystycznych broszur i plakatów, Pamukkale jest cudownie surrealistyczny naturalnym dziwnego, że to trzeba zrobić na tureckich podróży. Falujący w szeregu półokrągłych trawertyn, ta góra czystej bieli sprawia, że dla niektórych dziwnie pięknych możliwości fotograficznych ustalonych jak to jest wśród zielonych pól rolniczych. Up na szczycie znajdują się resztki rzymskiego uzdrowiska Hierapolis z renomowanymi basenów gorącej wiosny, gdzie można zrobić jak Roman na nie i kąpać dala swoje bóle

Travertines

Olśniewający białego kalcytu urwisko Pamukkale utworzone z osadów wapniowych pozostawionych przez gorące źródła w okolicy. W taki sam sposób, stalaktyty formie wewnątrz jaskiń wapiennych, depozyty rosną na stromych zboczach i stopniowo fan out tworząc naturalne tarasy. Pamukkale znaczy "bawełniany zamek" i olśniewającego białego koloru z tych trawertyn wyglądają jak dziwaczne naturalnej twierdzy rodzaju. Można chodzić (tylko boso) od podstawy góry kalcyt się cały grzbiet klifu. Tarasy na górnych poziomach trzymać kałuże wody, gdzie można usiąść w.

Hierapolis city ruins

Pierwszy założony przez króla Eumenes II Pergamon wkrótce po 190 pne, Hierapolis był pierwotnie obronny kolonii wojskowej. Trzęsienie ziemi zniszczyło oryginalne miasto w 60 rne, choć było po przebudowie, który rozpoczął się okres świetności miasta. Hierapolis cieszył największy dobrobyt podczas 2. i 3. wieku, kiedy z jego on-tap naturalnych gorących źródeł, stało się ważnym centrum spa. Pozostałości wielkiego kolumnowym ulicy są równoległe do trawertynu nieco ponad 1 km, rozciągający się pomiędzy nekropolii na północy i bizantyjskiego kościoła na południowym krańcu. Z kościoła, jeśli wziąć wschodnią ścieżkę, można dojść do świątyni Apollina i jego słynnego plutonu (jaskini pod świątyni, która była źródłem trującego gazu). Tutaj kapłani skonsultować wyrocznię, przynosząc ptaków i małych zwierząt, które mają być zabite przez wschodzące gazu. Dziś nic wiele przetrwa obu kanałów. Wschód od pozostałości agory jest ośmiokątna Martyrium apostoła Filipa, zbudowany na miejscu, gdzie święty i jego dzieci były podobno męczennika po jego remonstrated z pogańskich czcicieli z Hierapolis.

Hierapolis theatre

Na zboczu nad resztą ruiny Hierapolis jest potężny teatr z jego fasadzie ponad 100 m długości i zawierającego dwa zestawy do siedzenia, każdy z 26 wierszy. Zbudowany podczas panowania cesarzy rzymskich Hadriana i Septimus Severus, teatr jest bardzo dobrze zachowany. To zachował wiele ze swojego pierwotnego szczegółowo z cesarskich pudełkach (gdzie goście VIP byłby oglądanych rozrywki), a niektóre dekoracyjne panele wzdłuż etapie wciąż żyjący.

Pamukkale Antique Pool

Jeśli chcesz wziąć udział w jakimś regenerujący gorącym basenie moczenia podobnie jak Rzymianie zrobił, to nie patrzeć dalej niż tutaj. Pamukkale Antique Pool (obok świątyni Apolla) dopuszcza możliwość, aby uspokoić te zmęczone mięśnie podróży w gorących wód mineralnych bogatych w wiosennych, które stały 36 C. Jest to prawdopodobnie najbardziej atmosferyczne doświadczenie gorąca wiosna kiedykolwiek będziesz mieć, z czego połowa ci -submerged kolumny i kawałki marmuru upadły rozproszone w wodzie.

Hieropolis Museum

Dedykowane do Hierapolis, to doskonały muzeum mieści się wewnątrz budynku dawnej łaźni rzymskiej. Eksponaty zaprezentować niektóre z pięknym kunsztu tego niegdyś ważnego miasta, z pięknym płaskorzeźby, rzeźby i sarkofagi. Istnieje także eksponaty z pobliskich Afrodyzji

Pamukkale Castle

Pamukkale (Bawełniany Zamek) był pierwotnie tylko nazwa tego 11 lub 12-wiecznym zamku, który znajduje się tuż przy drodze prowadzącej z miejscowości Pamukkale do płaskowyżu Hierapolis. Tam są wspaniałe widoki na trawertyn stąd.

Laodikeia

Piękny Laodikeia był kiedyś domem dla Cycerona. Ten Roman centrum handlowym była tętniącym życiem miastem przemysłu, medycyny i handlu. Ponieważ chrześcijaństwo zaczęło się przejąć od wcześniejszych religiach pogańskich, duża populacja chrześcijan i Żydów mieszkała tutaj. Ruiny, choć nieliczne, są bardzo fotogeniczne i jest interesująca mieszanka resztek ze świątyń i teatrów dawnej rzymskiej osady do późniejszej epoki chrześcijańskiej.

Aphrodisias

Współczesne badania zmieniła Afrodyzji z miejsca (co niewielu turystów odwiedzanych) do jednego z najważniejszych zabytków w Turcji. Chalcolithic znajdzie tu pokazać obszar, który ma zostać rozliczone w 4 tysiącleciu pne, a artefakty wczesnej epoki brązu ceramiki sugerują również było asyryjskiego kolonią handlową tutaj w okresie Hetytów. Rozliczenia złoty wiek, choć był w hellenistycznych i rzymskich epok, kiedy jego sanktuarium stało się centrum powszechnego kultu Afrodyty, a miasto stało się również znany ze swoich szkołach rzeźby, medycyny i filozofii. Świątynia Afrodyty został zbudowany około 100 roku pne i nadal ma 14 kolumny stojące (dwa z opaskami na miejscu). W wieku 5 Bizantyjczycy konwersji tego pogańską świątynię w trójnawową bazyliką. Na północy jest mamuta i dobrze zachowane Stadium, który może pomieścić 30.000 widzów. Na południe od świątyni jest buleuterion. Ozdobione płaskorzeźbami i rzeźbami, jest to najlepiej zachowany zabytek w miejscu.

Karahayıt Hot Springs

Te bogate w składniki mineralne palącym gorące źródła (temperaturze do 55 ° C), bańka znad kredowych skał pokrytych zaledwie 5 km na zachód od Pamukkale. Obecność różnych tlenków w wodzie (w tym tlenek żelaza) jest zabarwiona węglan wapnia sprężyn o różnych kolorach. Pod sprężyn istnieje małe kąpielisko, gdzie można zanurzyć się do syta po całym dniu zwiedzania

Powiązane Posty

O Turcji

Skąpany w słońcu przez trzysta dni w roku region jest rajem dla miłośników kąpieli słonecznych, indsurfingu, narciarstwa wodnego, żeglarstwa, wspinaczki górskiej i zwiedzania jaskiń. Antalya jest idealnym miejscem także dla tych osób, które cenią sobie piękne krajobrazy. Posiadające historyczną wartość budowle, sosny, gaje oliwne, palmy, drzewa cytrusowe – wszystko to składa się na widok zapierający dech w piersiach.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury