Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Dalaman

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Turcji, spryskane całej turystycznych broszur i plakatów, Pamukkale jest cudownie surrealistyczny naturalnym dziwnego, że to trzeba zrobić na tureckich podróży. Falujący w szeregu półokrągłych trawertyn, ta góra czystej bieli sprawia, że dla niektórych dziwnie pięknych możliwości fotograficznych ustalonych jak to jest wśród zielonych pól rolniczych. Up na szczycie znajdują się resztki rzymskiego uzdrowiska Hierapolis z renomowanymi basenów gorącej wiosny, gdzie można zrobić jak Roman na nie i kąpać dala swoje bóle

Gökgemile

Dalaman ıssız ve doğal güzellikleri barından pek çok koya sahip Türkiye’nin şanslı bölgelerinden birisidir. Bunların başında da Gökgemile Koyu bulunur. Bu koyda hem tarihi kalıntılar hem de dinlenip yemek yiyebileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Buraya Fethiye’den kalkan teknelerle ya da Hamam Koyu’ndan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Harika denizine girmenizi de tavsiye ederiz.

Sarsıla

Hem çam ağaçlarıyla çevrili bir yerde konaklamak hem de denize girmek... İşte böyle bir keyifli tatil yapmak istiyorsanız istikametiniz Dalaman ve tabi ki Sarsıla Koyu olmalı. Bu koy Dalaman’ın bakir kalmayı başaran koylarından biri. Ancak konforlu butik otelleri de barındırıyor. Konaklama alternatifiniz var.

Dalaman Çayı

Tatilinizi sadece deniz ve güneşle sınırlandırmak istemiyorsanız rafting yapmanızı da önerebiliriz. Dalaman çayı hem yaz sıcağında serin suları hem de rafting fırsatıyla size alternatif bir tatil olanağı sağlar. Yine çayın etrafında konaklama yapabileceğiniz butik oteller bulabilirsiniz. Rafting yapabilmek için turlar da mevcut.

Sarıgerme

Dalaman’a gitmişken Türkiye’nin en meşhur plajlarından biri olan Sarıgermek plajına uğramadan olmaz. 7 km uzunluğunda oldukça geniş bir kumsala sahip plajda duş, restoran gibi imkanlar da var. Muhteşem bir manzara ve masmavi deniz etrafındaki çam ormanlar size harika bir plaj keyfi yaşatacaktır.

Ekincik

Özellikle magazin haberlerinde sıkça adını duyduğumuz ve sosyetenin uğrak yerlerinden olan Ekincik Koyu, Köyceğiz’de yer almaktadır. Hala temizliğinden ve sakinliğinden ödün vermeyen bu koy, tekne turlarının uğrak noktasıdır. Koyda denize girip serinleyebilir, koy civarındaki lokantalarda yöresel tatlar tatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Tlos

Bölgenin en önemli antik kentlerinden birini gezmeden olmaz. Bunun için antik kent kadar meşhur olan Yaka Köyü’ne de uğramanız gerekir. Bu köy, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi kalıntılarıyla da meşhur olmuş. Roma dönemi antik kentin yanı sıra Memiş Ağa Konağı da gezilecek bir başka nokta. Bu konak, bölge evlerinin tarihi hakkında size bilgi verecektir.

Günlüklü

Dalaman’ın bir başka bilinen koyu da Günlüklü Koyu’dur. Bu koy hem çok sayıda plaja hem de otel ve pansiyonlara sahip olması nedeniyle en hareketli koylarından biri olma özelliğine sahiptir. Yemyeşil ağaçlarla kaplı bu cennet köşede, deniz ve güneşin tadını çıkarmak için Dalaman’a uçak bileti almanız yeterli.

Powiązane Posty

O Turcji

Skąpany w słońcu przez trzysta dni w roku region jest rajem dla miłośników kąpieli słonecznych, indsurfingu, narciarstwa wodnego, żeglarstwa, wspinaczki górskiej i zwiedzania jaskiń. Antalya jest idealnym miejscem także dla tych osób, które cenią sobie piękne krajobrazy. Posiadające historyczną wartość budowle, sosny, gaje oliwne, palmy, drzewa cytrusowe – wszystko to składa się na widok zapierający dech w piersiach.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury