8 Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Bodrum

Bodrum Turcji Turkusowe Wybrzeże w jego najbardziej żywe. Jest to miejsce wypoczynku du jour z przystani pełnej kołyszą jachtów gotowych śmigać cię na Morzu Śródziemnym, garść starożytnych miejsc do zwiedzania i miasta wypełnionej fotogeniczny starych bielonych domów. Po starożytnego miasta Halikarnasie, przez nieżyjącego Ottomańskiego ery Bodrum zamienił się zwykłą wioską rybacką. Ale wszystko zmieniło się w 1940 roku, kiedy turyści weszli do krotnie. Teraz latem to miasto tętniące energią jako goście pochodzą z całego świata, aby chłonąć urok Bodrum i docenić jego atrakcji. Jeśli zdarzy ci się odwiedzić poza sezonem choć nadal można złapać odrobinę starej wiejskiej atmosferze

1. Castle of St Peter

Panowania nad brzegiem morza, Zamek św Piotra jest na szczycie każdego odwiedzającego rzeczy do zrobienia w liście Bodrum. Rycerzy Szpitalników Świętego Jana zbudowano strukturę między 1402 i 1437, a rycerze z różnych narodowości, którym powierzono obronę poszczególnych odcinkach ścian. Wśród różnych wież są Wieża francuski, angielski Wieża z rzeźbione lwa na jej zachodnim murze, a Gatineau Tower, która prowadzi do lochów. W okresie panowania osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego, zamek przeszedł w ręce tureckich oraz meczet został zbudowany w środku. Dziś wiele z tych ogromnych salach wewnątrz zamku wyświetlić eksponaty Muzeum Bodrum archeologii podmorskiej.

2. Museum of Underwater Archaeology

To absolutnie genialny muzeum wewnątrz zamku Piotra to trzeba zobaczyć, nawet jeśli nie mają interes w archeologii podwodnej. Układ z eksponatów jest jasno zorganizowane i olśniewające artefakty są dopełniane przez śliskich wyświetlaczach multimedialnych. Po wejściu, z jego ogromnej kolekcji amfora i warsztaty dmuchania szkła, które dzieci znajdą fascynujący, wpisać wrakowe Hall Szkło do wyświetlacza o 16 m statku, który zatonął w 1025 AD. Francuski Tower jest domem dla innego olśniewającą podwodnego znalezienia - ładunku klasycznego greckiego statku, który zatonął w 4 wieku przed naszą erą. W Sali Wreck Uluburun i sąsiednim pokoju skarb muzeum ukoronowaniem: wydobyty znaleziska odzyskane z kilku wraków epoki brązu. Lokalizacja: Castle of St Peter, Kale Sok

3. Mausoleum

To nie wygląda tak, jak wiele tych dni (może trzeba umieścić swoją wyobraźnię kapelusz), ale to kupa gruzu starożytnych marmuru i był kiedyś jednym z siedmiu cudów starożytnego świata. Architekt zaprojektował Pytheos Mauzoleum Mausolus jako miejsce spoczynku króla Mausolus (376-353 pne) w Halikarnasie, Bodrum starożytnej nazwy. Po zakończeniu imponująca struktura Płonący mierzona 46 m wysokości i została ozdobiona wspaniałymi listwami przez najbardziej znanych greckich rzeźbiarzy dnia. Pomimo uszkodzeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w ciągu wieków, mauzoleum opór zużycie przestrzeni wieków, aż rycerzy joannitów wykorzystała swoje kamienie do budowy zamku St Peter. Nowoczesna strona dzień, w spokojnej okolicy w ogrodzie, jest godny wygląd, jeśli po prostu powiedzieć, że widziałem jeden z siedmiu starożytnych cudów. Istnieje również pomocne makieta pierwotnego mauzoleum na miejscu.

4. Myndos Gate (Myndos Kapısı)

Jeden dla najwyższych History-pasjonatów, ta brama z czasów króla Mausolus 'jest ostatnią pozostałą część po solidnych murów twierdzy. Pomiarowe do 7 km, ściany owinięta i chronione starożytnego miasta Halikarnasie. Lokalizacja: Turgutreis Caddesi

5. Bodrum Theatre

Bodrum starożytnego teatru może być mały, ale to było pięknie odrestaurowany. Widoki z wyższych kondygnacji, w kierunku gór, są wspaniałe. A w czasach swojej świetności, amfiteatr posiadaniu 13.000 widzów. Lokalizacja: KIBRIS Sehitler Caddes

6. Marina and Shipyard

To kryształ niebieski śródziemnomorskiej, która wywołuje najwięcej gości do Bodrum i żeglarstwo jest wielki biznes tutaj. Marina jest marynarzem i raj sea-kochanka, zapchane kołyszą jachty wszystkich kształtach i rozmiarach. Istnieją dziesiątki opcji, aby wydostać się na wodzie ze statkami wycieczkowymi oferujących wycieczki (lub dłużej) do odwiedzenia wyspy i ukryte zatoczki do opalania i pływania. Jeśli po drodze marina dalej na zachód, dojdziesz do osmańskiego stoczni, która ma kilka ciekawych nagrobków i wspaniałe widoki na przystań.

7. Old town

Tuż za zamku Piotra jest najbardziej interesujący obszar Bodrum. Wąskie uliczki dla pieszych wyłożone są pokryte winoroślą, bielone i kamieni ciętych domków, które wyglądają jak oni należą na pocztówce. Istnieje wiele uroczych butików i kawiarni w tej dziedzinie, jeśli trzeba usiąść i odpocząć po spacery.

8. Bazaar

Jeśli szukasz jakiejś detalicznej terapii, Bodrum ma to wszystko. Nowoczesne bazar jest ekskluzywny spojrzenie na oryginalnym tureckim rynku z odpowiednich sklepach zamiast straganów. Jest mniej miejsca na negocjacje, ale to, co traci się autentyczności to nadrabia w wyborze. Jest tu wszystko, od wspaniałych tekstyliów z Turcji i Azji Środkowej i kolorowe miejscowego garncarstwa do bling-fest biżuterii złotej i snazzy plażowe. Cieszący leniwe popołudnie meandrujące między sklepami po rano opalania co Bodrum chodzi.

Powiązane Posty

O Turcji

Skąpany w słońcu przez trzysta dni w roku region jest rajem dla miłośników kąpieli słonecznych, indsurfingu, narciarstwa wodnego, żeglarstwa, wspinaczki górskiej i zwiedzania jaskiń. Antalya jest idealnym miejscem także dla tych osób, które cenią sobie piękne krajobrazy. Posiadające historyczną wartość budowle, sosny, gaje oliwne, palmy, drzewa cytrusowe – wszystko to składa się na widok zapierający dech w piersiach.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury