Istanbul jest legendą

Jeśli nasze mury miejskie mogły mówić, oni recytują setki legend związanych z mitologicznych bogów, proroctw spełnione i opowieści o miłości i zdradzie, która straciła uczynić nasze miasto tak zachwycające.


Galata Tower

Dawnych i współczesnych, nasza architektura jest wspaniały


Dni sułtanów może minęło

Mamy osmańskie pałace, w których można odpocząć i ożywienia.


Złote zachody słońca sylwetka naszą panoramę przez cały rok

Nasze słońca są trudne do opisania, zwłaszcza, gdy wezwanie do modlitwy powtarza się w różnych częściach miasta.


Przyjdź sprężynę, możemy pokolorować nasze miasto z milionami tulipanów

Szaraki zimowe zrobić miejsce dla wiosennych kolorach w kwietniu, kiedy 20 milionów tulipany kwitną w całym naszym mieście do corocznego międzynarodowego festiwalu Tulip Stambuł.


Kluby Bosphorus-boczne są niesamowite miejsca

Z wielu restauracji, rozległe widoki na Bosfor, i partii długo w noc, Reina i Sortie przez Pierwszego Bosphorus Bridge, lub Anjelique w Ortaköy, są gdzie idziemy na imprezę z A-obsypniki w mieście.


Współczesna sztuka scena jest światowej klasy

Międzynarodowe festiwale obchodzi teatr, film, muzyka, jazz, sztuki plastyczne i kultury na dużej scenie środkowej odbioru w ujęciu rocznym, które stanowią uzupełnienie regularnych imprez, Istanbul Modern, Muzeum Pera, Santral Stambule Garajistanbul i galerie sztuki z Tophane.


turecka kawa

Mówimy pije kawę po turecku z przyjaciółmi jest warta 40 lat przyjaźni, ale ciemny miele w filiżance kawy można pokazać, jak wierny te przyjaźnie pozostaną


Kuchnia jest tak zróżnicowana, jak nasz kraj.

Mieszanka trzech imperiów, ośmiu krajach sąsiadujących, czterech sąsiednich morzach i niezliczonych grup etnicznych przechodzi w naszej kuchni

O Turcji

Krajobraz jest jak muzyka, to uniwersalny język zrozumiały dla każdego. Wrażliwy podróżnik bez wątpienia uchwyci jego piękno w całości. Cóż jednak spostrzeże przeciętny człowiek? Jaką wartość będzie miało dla niego to, co zobaczy? Dla osób, które otaczający je krajobraz uważają za część życia codziennego, jest on bliski, pewny i znany. Nie kryje w sobie żadnych tajemnic. Dla przybyszy bywa niezrozumiały. Nie potrafią oni dostrzec jego piękna. Podróżnik jest w stanie uchwycić jedynie fragmenty otaczającej go rzeczywistości. Bez odpowiedniego doświadczenia i wcześniej zdobytej wiedzy może pominąć miejsca, które składają się na całokształt krajobrazu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury