Gobekli Tepe

Do odkrycia Göbekli Tepe w 1963 roku, Stonehenge (3000 pne) była uważana za najstarszy człowiek zrobił miejsce kultu na Ziemi.


Ephesus

Ephesus was the Roman capital of Asia Minor, and home to over a quarter of a million people—from slave traders to saints—at its peak between 1 AD and 2 AD.


Hattusha

Hattusa jest jednym z wielkich ruin Turcji i był niegdyś stolicą imperium Hetytów. Wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, powstała w około 1600 rpne, a następnie zdobyty i zniszczony w większości po 1200 pne.


Perge

Założona w 1000 roku pne, w okolicy starożytnego miasta Perge, w pobliżu dzisiejszej Antalya, został pojmany przez Persów, a następnie około 333 rpne przez wojska Aleksandra Wielkiego, zanim stają się częścią Seleucydów Brytanii.


Zeugma Mosaic Museum

Część muzeum archeologii Gaziantep, Muzeum Zeugma Mosaic zawiera ogromną kolekcję odrestaurowanych mozaik z starożytnego rzymskiego miasta Zeugma, oddalonego o około 27 mil od miasta Gaziantep


Olympos and Phaselis

Phaselis usytuowany w pobliżu Tahtali Dağı, który w dawnych czasach był znany jako Mt. Olympos, był kiedyś używany jako baza przez potężne grupy piratów (w tym tak bardzo obawiali Zeniketos).


Alanya Castle

Alanya jest Seldżuków ruiny siedzi na szczycie wysokiej półwyspie z widokiem na morze. Jest prawie cztery mile murów obronnych, wzmocnione 140 wałach i 400 cystern;


Topkapı Palace

Błękitny Meczet (Sultanahmet Camii) był ambitny stworzenie 19-letni Sultan Ahmed I-projekt zaczął się w 1609 roku, a dziś jest to jeden z najbardziej znanych miejsc Stambułu. Przez prawie 500 lat, Istambuł był siedzibą potężnego Imperium Osmańskiego, a przez większą część tego czasu, sułtanów osmańskich rezydował w pałacu Topkapi.


Nemrut

Nemrut, znany również jako Nemrut, wynosi ponad 7000 stóp i jest miejsce na 1-go wieku pne góra-top grobu króla Antioch IV Epifanes. Antiochus I, król ormiański, którego linia połączyła go z Seleucids, Ptolemies i Macedończykami, rządziła małym terytorium Commagene w Azji Mniejszej w 1 wieku pne.


Bodrum Castle

Z marmurów wspaniałego zamku w Bodrum, zbudowanego przez rycerzy szpitalnictwa na początku 15 wieku i poświęconych św. Piotrowi, roztaczają się przepiękne widoki. Dziś mieści się w nim muzeum archeologii podwodnej (Sualtı Arkeoloji Müzesi), prawdopodobnie muzeum tego typu na świecie i prawdziwą lekcję, jak przywieźć zabytkowe eksponaty do życia. Elementy są kreatywnie wyświetlane i dobrze oświetlone, a panele informacyjne, mapy, modele, rysunki, malowidła ścienne, dioramy i filmy wideo pomagają ożywić je.

O Turcji

Krajobraz jest jak muzyka, to uniwersalny język zrozumiały dla każdego. Wrażliwy podróżnik bez wątpienia uchwyci jego piękno w całości. Cóż jednak spostrzeże przeciętny człowiek? Jaką wartość będzie miało dla niego to, co zobaczy? Dla osób, które otaczający je krajobraz uważają za część życia codziennego, jest on bliski, pewny i znany. Nie kryje w sobie żadnych tajemnic. Dla przybyszy bywa niezrozumiały. Nie potrafią oni dostrzec jego piękna. Podróżnik jest w stanie uchwycić jedynie fragmenty otaczającej go rzeczywistości. Bez odpowiedniego doświadczenia i wcześniej zdobytej wiedzy może pominąć miejsca, które składają się na całokształt krajobrazu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury