11 Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne na wybrzeżu Morza Czarnego

Turcji Wybrzeże Morza Czarnego to światowej z dala od reszty kraju, ze skupiskami wsi, które Speckle wąską linię brzegową osaczony przez morze z jednej strony i tocznych góry na drugą. Kręta droga podaje swoją drogę wzdłuż wybrzeża i jest jednym z najbardziej malowniczych w kraju, co czyni ten region idealnym Road Trip paszy. Gwiazda atrakcją jest zwiedzanie klasztoru Sumela daleko na wschód, ale podróż tam wzdłuż wybrzeża jest zapchane ładne przysiółki Port-side chluby zabytkowych fortyfikacji pustych plaż i tętniących życiem nadmorskich miasteczek.

1. Trabzon

Tętniące życiem Trabzon jest duże miasto portowe otoczone strzelistymi szczytami Góry Pontyjskie Wschodnich, które poruszają się wzdłuż wybrzeża. Zostało założone prawdopodobnie już w 8 wieku pne przez greckich osadników i szybko rozwijała się jako część karawany szlaku handlowym między Persji i Morza Śródziemnego. Główną atrakcją turystyczną jest Muzeum Aya Sofya (Hagia Sophia Church) prawdopodobnie zbudowany przez cesarza Aleksego Komnena natychmiast po przybyciu do Trabzon z Konstantynopola w 1204 roku został przekształcony w meczet w czasy Imperium Osmańskiego, a obecnie jest muzeum. Kościół następująco planie krzyża z nawy głównej i naw otoczonym transeptem z freskami. Wzdłuż podstawy południowo drzwiach jest fryz przedstawiający historię Adama w stylu wykazujące wyraźny wpływ Wschodniej. Pomimo faktu, malowidła ścienne są poważnie zniszczony, nadal są piękne.

2. Sumela Monastery

Najbardziej znaną atrakcją wybrzeża Morza Czarnego jest Sumela Monastery (oficjalna nazwa: Klasztor Matki Boskiej), co wydaje się wyrastać z czystej klifu, która zamyka go. Jest to miejsce atmosferyczne gdzie historia sięga epoki bizantyjskiej, i dopiero w końcu zamknięty w klasztorze pracy w 1923 roku Są bajecznie żywe (choć niestety zniszczony) freski wewnątrz głównej kaplicy Ale labirynt pomieszczeń i kaplic, które sprawiają, do reszty kompleksu daje dobre wyobrażenie o surowości życia zakonnego w poprzednich wiekach. Prawdopodobnie największym wydarzeniem wizyty tutaj jest jednak to, poglądy całego klasztoru, trzymając się ściany skalnej, na krętej drodze do wejścia.

3. Sinop

Uroczy i kosmopolityczne Sinop jest zarówno punkt najbardziej wysunięty na północ na tureckim wybrzeżu Morza Czarnego, a także najlepiej chroniony port. Obecnie jest to miejsce bez znaczenia w porównaniu z jej znaczenie w starożytności, kiedy to był zajęty handlowych miasta położone na północnym krańcu ważnych szlaków karawan z Kapadocji i ziemie nad Eufratem. Ulice miasta, z piękne zachowanych domów osmańskich, to prawdziwa rozkosz, a History-Smakosze będą mieli wspinaczki po dawnych fortyfikacji miejskich z ich widokiem na morze przez port. Tarihi Cezaevi budynku (stare więzienie) na Sakarya Caddesi jest również fascynująca (a szczególnie przerażający) miejsce, aby zobaczyć.

4. Rize

Rize jest stolicą regionu uprawy herbaty Turcji i każdego wentylatora gorącego wywaru powinna się zatrzymać tutaj. Samo miasto jest na wskroś nowoczesny romans, otoczony przez zielone plantacje herbaty. Wybierz się na wycieczkę do Tea Garden powyżej miasta, gdzie można wypić herbatę podziwiając wspaniałe widoki na wzgórza. Jak również jest domem dla ogromnej liczby krzewów herbacianych, ogród posiada kolekcję roślin podzwrotnikowych. Więcej drobne panoramiczne widoki są w ofercie w Rize Rize Kalesi (Zamek), których Genueńczyków zbudowany w epoce średniowiecza. Jest jeszcze inny relaks ogród herbaty tutaj.

5. Ordu

Wyluzowane Ordu to najwyższej miejsce na plaży Morza Czarnego włóczędzy z dużą ilością wspaniałych wymiata piasku zarówno na wschodzie i zachodzie miasta. Sama wioska zajmuje teren Jońskiego rozliczenia Kotoura i choć wszystkie podpowiedzi wielkiej przeszłości już dawno zniknął, Ordu zachowuje senny urok. Stara dzielnica grecka z jego szachulcowych domów podszewka wąskich uliczek ma torby z charakterem starego świata i morza jest oryginalnie staroświecki

6. Amasra

Zdecydowanie najpiękniejszym miastem portowym na wybrzeżu Morza Czarnego, Stare Miasto Amasra jest klin-a-block pełne kolorowych domów zapchane blisko siebie wzdłuż wąskich ulic, które runąć do morza. To marzenie każdego fotografa z dużą ilością potencjału Street Scene. Bizantyjski Cytadela obok małego portu jest główną atrakcją turystyczną, a Amasra niewielkie muzeum na Dereoǧlu SOK ma pewne ładnie rozplanowany wyświetlaczy. Ale czy większość odwiedzających to wszystko o pływanie, opalanie i wylegiwaniu się na Starym Mieście atmosferę. Łodzie odpływają z małego portu na codzienne słońce i morskich wycieczek do zwiedzania okolicznych zatoczek

7. Giresun

Jeśli jesteś fanem wiśni masz Giresun podziękowania dla nich. To właśnie stąd, że rzymski generał Lukullus smakował swój pierwszy wiśnia (nazwa miasta wywodzi się od greckiego słowa oznaczającego wiśni) i wziął owoc z powrotem do Rzymu. Giresun zajmuje teren starożytnego Kerasus, założonego przez Miletu w 7. wieku przed naszą erą. Mimo tej dość długiej historii nie ma tam wiele do zobaczenia. Jeśli jesteś przejazdem, ruiny bizantyjskiego zamku nad miastem roztacza się wspaniały widok na okolicę oraz Giresun Muzeum na Atatürk Caddesi posiada doskonałą kolekcję znalezisk archeologicznych

8. Çaka Beach

Wybrzeże Morza Czarnego najlepsza plaża leży około 20 km na zachód od Ordu. Ten biały piasek raj to spokojny wypoczynek, które rzadko robi się tłoczno - nawet w środku lata.

9. İǧneada

Ta typowa wioska rybacka leży 15 km na południe od granicy bułgarskiej, tuż przy zachodnim krańcu Turcji wybrzeża Morza Czarnego. Okoliczne piękne plaże są popularne weekenders od Stambułu, podczas gdy na zachodzie są gęsto zalesiona Istranca Hills

10. Kıyıköy

To ciche miasteczko rybackie wskoczy na baczność na letnie weekendy, kiedy Stambuł mieszkańcy przybywają tłumnie do wygrzewania się na słońcu i piasku. Jak również plaży, wieś jest domem dla 6 wieku bizantyjskiego zamku

11. Samsun

Największe miasto nad Morzem Czarnym jest o gwar przemysłu. Otaczająca przybrzeżna równina wokół Samsun produkuje tytoniu, zboża i bawełny, które są następnie eksportowane od ruchliwego portu miejskiego. Pomimo długiej historii (na miejscu starożytnego Amisos, założonego przez Greków w 7. wieku pne leży 3 km na północny zachód) nowoczesne miasto nie ma wiele atrakcji do zaoferowania turystom. Muzeum Archeologicznego Eksponaty stwierdzi ze starożytnych Amisos; Muzeum Ghazi (ustaw w hotelu, w którym mieszkaliśmy Atatürk) Samsun pamięta rolę jako punkt wyjścia dla tureckiej wojny o niepodległość w 1919 roku; i istnieje kilka ciekawych meczetów w mieście. Rynek Meczet (Pazar Camii) oraz Wielki Meczet (Ulu Camii) oddalone są warte obejrzenia.

O Turcji

Na przestrzeni lat wybrzeże znacznie zmieniło swój wygląd. Wzdłuż jego brzegów rozwija się nowoczesna infrastruktura turystyczna.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury