Góra

Można wyrzeźbić zakręty dla sześciu mil prosto; Turcja posiada ponad 100 szczytów powyżej 9800 stóp (3000 m) i prawie kilkanaście ośrodków narciarskich.


Historia

Spektakularne ruiny wszystkie do siebie: Najlepszy czas, aby odwiedzić Turcję niesamowitych miejsc grecko-rzymskiego w basenie Morza Śródziemnego w okresie zimowym, kiedy upał i tłumy odparować, a atmosfera zamienia Moody.


Kościół

Będziesz poznawać prawdziwy Święty Mikołaj; Prawdziwy St. Nick mieszkał daleko od bieguna północnego - on rzeczywiście głoszona starożytnego miasta Myra, zwanej obecnie Demre, wśród palm śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji.


Hamam

Można ogrzać w łaźni tureckiej; Weź schronienia przed zimą w jednym z kilkudziesięciu parowych wypełnione historycznych łaźnie lub domów do kąpieli, położonych wokół Stambule.


Wędkarstwo

Pójdź połów na skraju Azji i Europy; W zimie, miliony ryby migrują przez Cieśninę Bosfor w Stambule z chłodniejszych Morza Czarnego do względnego ciepła Śródziemnego.


Dezerterować

Będziesz służył kremowy napój z korzenia dzikiej orchidei; W najbardziej gorzkich głębokościach w zimie Stambule pojawiają starców pchania parze Samowary mosiężne zawierające kremowy napój datowany na czasy Imperium Osmańskiego.


Dezerterować

i desery, które weszły dwa-dwa; Ziarna, świeże i suszone owoce, orzechy, fasola, ciecierzyca i cukier są głównymi składnikami asure, pudding serwowane z okazji dnia Arka Noego osiadł na mieliźnie.


Abant

Można wyciągnąć kilka lungfuls wzmacniającymi powietrza przy Abant Lake; Energiczny spacer lub przejażdżkę dorożką Karetka będzie krążyć wokół was 4,5 mil od przepięknych Abant Lake określonych inthe mini dzielnicy prowincji Bolu w jeziorze i wyolbrzymiony przez lasy jodłowo-bukowych drzew pokryte śniegiem.


Van

I odwiedzić ogromny morze śródlądowe otoczony ośnieżonych szczytów; Wysokogórskie, dziki i opuszczony, wszystko o Van regionu południowo-wschodniej Turcji jest ekstremalne: Jezioro Van jest największym w kraju, a te wulkany, które górują nad północnym i zachodnim wybrzeżu są jego najwyższe szczyty.

O Turcji

Przyroda i krajobraz Turcji są nierozerwalnie związane z jej kulturą i historią. Przybyszom Turcja ukazuje nowe znaczenie słowa „dzikość”. Nawet w najbardziej niedostępnych częściach kraju ma się wrażenie, że kiedyś to miejsce – dziś dzikie i niedostępne – było domem jakiejś cywilizacji. Niektóre osady ludzkie istniały w Turcji już 9000 lat temu.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury