Najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w Gaziantep

Antep ma coś dla każdego. Jeśli chcesz dawki zaległości w zwiedzaniu błędnikowy stare miasto jest pełne zabytków. Ale miasto jest doskonale przygotowana do działania jako bazy do zwiedzania w podmiejskiej dzielnicy, gdzie czekają wielkie rzymskie ruiny w Zeugma i jaskinie zamieszkane w czasach prehistorycznych. To nie jest cała historia mimo. To miasto jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Gaziantep Zeugma Mosaic Museum

najwyższej atrakcją turystyczną miasta jest to state-of-the-art muzeum (otwarty w 2012 roku), który wyświetla drobne mozaiki odkryła podczas wykopalisk w pobliżu stanowiska archeologicznego Belkis-Zeugma. Na otwarciu stał się największym na świecie muzeum mozaiki. Kunszt tych prac Roman ery jest wspaniały, a kawałki byłby raz zaszczycił piętra Zeugmas wielu wielkich rzymskich willi. Niektóre kawałki są słusznie uważane za jedne z najlepszych przykładów rzymskiej mozaiki pracy na świecie. Zwróć uwagę szczególnie na słynnej cygańskiej Mozaika z jego skomplikowanych i oszałamiająco realistycznych detali.

Citadel (Zamek)

Ten Seldżuków Cytadela era (zbudowany w wieku 12 i 13) zajmuje miejsce wcześniejszej twierdzy bizantyjskiej skonstruowanego pod dowództwem cesarza Justyniana w 6 wieku. Cytadelę wieże nad północnym skraju starego miasta Gaziantep, siedząc na szczycie wzgórza Tell Halaf - rozstrzygnięty już w 3500 pne. Mała Gaziantep obrony i heroizmu Panoramiczny Muzeum wewnątrz cytadeli dedykowany jest do mieszkańców, którzy bronili miasta przed francuskim w 1920 roku.

Gaziantep Archaeological Museum

Muzeum prezentuje archeologiczne znaleziska wydobyty w pobliskich miastach Zincirli, Karkamıs i Sakçaközu. Istnieje również bogaty zbiór starożytnych pieczęci znaczków Bliskiego Wschodu.

Gaziantep Ethnography Museum

Dioramy całym tym muzeum zaprezentować piękne osmańskie kostiumy i sceny z życia codziennego. Muzeum mieści się w cudownie odrestaurowanym dworze osmańskim, a wędrując po pokojach umożliwia wgląd w życie codzienne i rytuały epoki.

Emine Göǧüş Culinary Museum

Wypowiedz nazwę Gaziantep do Turka i zazwyczaj zaczną mówić o jedzeniu. To miasto jest znane jako stolica kulinarną, więc nic dziwnego, że jest tam muzeum poświęcone jego jedzenie. Układ i doskonałe informacje panele poprowadzi Cię przez Gaziantep najsłynniejszych potraw, które oczywiście zawierać lepkie-syrupy uroki baklava miasta.

Gaziantep Mosques

Gaziantep posiada bogate meczetów z różnych okresów. Kurtuluş Meczet (z Eyüboǧlu Caddesi), Alaüddevie Meczet (Sehitler Caddesi) oraz Tahtani Meczet (Eski Gümrük Caddesi) wszystkie islamskie funkcja uderzające cechy architektoniczne. Poza Starego Miasta, w dzielnicy zachód miasta, Meczet Ömeriji jest szczególnie dobrym przykładem w 11 wieku meczet

Kilis

Około 50 km na południe od Gaziantep jest starożytne miasto Kilis gdzie ulice są pokryte pięknymi przykładami Seldżuckiego i osmańskich budynków. Przepięknych Tekye Meczet jest kulminacyjnym podróży tutaj, ale jeśli masz czas, aby grzebać znajdziesz przywróconą Paşa Hamami łaźni, na Mevlevihane i meczet Kadi. Tuż za miastem znajdują się pozostałości średniowiecznej twierdzy Rwanda Kalesi

Belkis-Zeugma

Założona przez Seleucydów władcy Nicator I, Belkis-Zeugma wzrosła do wyeksponowany w ramach późniejszego panowania rzymskiego. To był dobrze prosperującym miastem kupców handlowych aż do jego zniszczenia przez wojska Sasanidów perskiej w 252 AD. Wykopaliska tutaj w 1990 ujawniły skarbnicą rzymskich mozaik zdobiły podłogi grzywny rzymskich willi. Najlepsze przykłady tych mozaik można teraz oglądać w Muzeum Mozaiki Gaziantep Zeugma. Otwarcie Birecik Dam w 2000 roku doprowadziły do zalania niektórych archeologicznego, ale obszar ten wciąż nad wodą jest nadal godne wizyty (zwłaszcza jeśli już widzianego mozaiki w Gaziantep). Niektóre z mniej ważnych mozaiki zostały pozostawione na miejscu i jak można chodzić po miejscu można wyraźnie rozróżnić tych planów po wielkich willi. Lokalizacja: 50 km na wschód od Gaziantep

Halfeti

Gdy Birecik Dam został otwarty w 2000 roku, spokojnej miejscowości Halfeti a pobliski Rumkale i gminy Savas stał ofiar marszu Turcji do modernizacji. Te ciche wioski z ich starej architektury osmańskiej były częściowo zanurzone pod wodą zapory, a rząd przesiedlono wielu mieszkańców. Wsie zrobić piękny wycieczkę z Gaziantep choć to nieco surrealistyczne krawędzi do zwiedzania tutaj z minarety meczetów grzebie wyzywająco z wody Dam i opuszczone domy wiejskie upadki aż do brzegu. Aby uzyskać najlepsze widoki na wycieczkę łodzią z Halfeti do Rumkale (gdzie znajduje się twierdza na klifie) i dalej do Savas.

O Turcji

Zarys wiosek widoczny jest stokach wzgórz wzdłuż autostrad. W tutejszych wioskach panuje niepowtarzalna atmosfera. Oddaje on charakter poszczególnych regionów.

Turcja i Polska

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Osmanami (Imperium Osmańskim) i Królestwem Polskim zostały nawiązane w 1414 roku, ponieważ oba państwa były bezpośrednimi sąsiadami od późnego średniowiecza do końca 18. wieku.

600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych było obchodzone w 2014 roku.

Kontakt

Ul. Krakowskie Przedmiescie 19/1
Warszawa, Polski
+48 22 826 62 88 - 89

Email: info@turcja.org.pl
Website: www.turcja.org.pl

Turcja Broszury